Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

UNIQA - Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

OC:
Ocena: 3.35
AC:
Ocena: 3.25
OC+AC:
Ocena: 3.4
ASSISTANCE:
Ocena: 3.7
Ubezpieczenie samochodu UNIQA

Od 15 lat na polskim rynku ubezpieczeń obecna jest marka UNIQA. W 2000 roku firma przejęła ZUiR POLONIA, najstarsze polskie towarzystwo ubezpieczeniowe, dzięki czemu zyskała bezcenne doświadczenie rynkowe. W swojej ofercie UNIQA ma zarówno ubezpieczenia komunikacyjne, jak i ubezpieczenia mieszkaniowe i na życie. Szacuje się, że marka ta obsługuje ponad 1 mln klientów. Była wielokrotnie nagradzana takimi tytułami jak Laur Konsumenta, Wybór Konsumenta czy Dobra Polisa.

OC w UNIQA

W UNIQA można nabyć obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych ubezpieczenie OC, które chroni przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód osobowych i majątkowych spowodowanych przez kierowcę w ruchu drogowym.

Atutem ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w UNIQA jest bezpośrednia likwidacja szkód (system BLS), która pozwala na wygodne ich zgłaszanie oraz uzyskanie należnego kierowcy i poszkodowanemu odszkodowania. W towarzystwie ubezpieczeniowym UNIQA istnieją trzy pakiety ubezpieczenia OC:

 • Ubezpieczenie OC MINI - podstawowa ochrona ubezpieczeniowa obejmująca podstawowe szkody z OC, zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych; klient otrzymuje w cenie MINI Assistance oraz ma możliwość rozszerzenia ochrony o Rehabilitację;

 • Ubezpieczenie OC MAXI - rozszerzona ochrona ubezpieczeniowa względem pakietu MINI; zapewniona ochrona kierowcy i pasażerów, MINI Assistance w cenie;

 • Ubezpieczenie OC MEGA - pełna ochrona kierowcy i pasażerów, obejmująca szkody z OC, NNW kierowcy z wysoką sumą ubezpieczenia, MINI Assistance w cenie oraz możliwość rozszerzenia ochrony o Rehabilitację.

Firma UNIQA udziela do 80 proc. zniżki na OC, oferuje ochronę zniżek Bonus Malus, bezpłatną Zieloną Kartę oraz umożliwia płatność składki na OC w ratach.

Ubezpieczenie Autocasco w UNIQA

Ubezpieczenie AC jest dobrowolną polisą adresowaną w szczególności do posiadaczy drogich, stosunkowo nowych aut. AC w UNIQA zapewnia świadczenia z ubezpieczenia w przypadku kradzieży lub uszkodzenia samochodu. Polisę można wykupić w jednym z trzech dostępnych wariantach:

 • Ubezpieczenie AC MotoMidi - optymalna ochrona ubezpieczeniowa AC, od wszystkich ryzyk, ochrona przed siłami przyrody i przed kradzieżą pojazdu,

 • Ubezpieczenie AC MotoMaxi - wysoka ochrona od wszystkich ryzyk, bez udziału własnego w szkodzie z dodatkowymi opcjami ubezpieczenia, np. ochroną zniżek,

 • Ubezpieczenie AC MotoMega - najszersza ochrona ubezpieczeniowa od wszystkich ryzyk, zachowanie zniżek po szkodzie, pokrycie kosztów wymiany zamków i kluczyka, odszkodowanie za uszkodzone opony i felgi, szeroki zakres ubezpieczenia Assistance w UNIQA, ubezpieczenie szyb, rehabilitacji oraz NNW kierowcy i pasażerów w cenie.

UNIQA udziela do 60 proc. zniżek na AC już po 3 latach bezszkodowej jazdy i daje Assistance gratis.

Dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne w UNIQA

Prócz ubezpieczenia OC i AC w UNIQA kierowca może wykupić dodatkową ochronę ubezpieczeniową dla swojego auta, dla siebie i pasażerów. Wśród dostępnych opcji ochrony są:

 • Ubezpieczenie Assistance - pomoc przez całą dobę, nawet dla 15-letnich aut, holowanie bez limitu w Polsce, auto zastępcze do 10 dni roboczych,

 • Ubezpieczenie NNW - dla kierowcy i pasażerów, wysoka suma ubezpieczenia oraz ochrona na całym świecie,

 • Ubezpieczenie NNW kierowcy - suma ubezpieczenia do 150 00zł, ochrona na całym świecie,

 • Ubezpieczenie szyb - nawet dla 20-letnich pojazdów, ochrona przed stłuczeniem lub uszkodzeniem, naprawa lub wymiana szyby, brak wpływu szkód na zniżki w OC i AC,

 • Ubezpieczenie Rehabilitacja - pokrycie kosztów procesu rehabilitacji i sprzętu rehabilitacyjnego.

Kalkulator OC - UNIQA

Towarzystwo ubezpieczeniowe UNIQA nie udostępnia na swoich stronach internetowych kalkulatora składki OC.

Porównaj ceny OC AC w 7 minut

« Powrót do rankingu