Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

BENEFIA - Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

OC:
Ocena: 3.55
AC:
Ocena: 3.55
OC+AC:
Ocena: 3.5
ASSISTANCE:
Ocena: 3.75
Ubezpieczenie samochodu BENEFIA

Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia jest częścią Spółki Akcyjnej Vienna Insurance Group austriackiego koncernu, będącego liderem w branży ubezpieczeniowej na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Na polskim rynku istnieje od 2001 roku, specjalizując się w ubezpieczeniach komunikacyjnych i majątkowych, oferowanych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

 

Ubezpieczenie OC w Benefii

 

Towarzystwo Benefia oferuje ubezpieczenie OC komunikacyjne na zasadach tożsamych z tymi, które zawarte są w przepisach ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ubezpieczenie chroni kierowców przed ponoszeniem finansowej odpowiedzialności za szkody osobowe lub majątkowe spowodowane w ruchu pojazdów.

Ciekawostką jest fakt, że Benefia TU SAVIG stworzyła wraz ze spółką RUCH SA system sprzedaży polis OC w kioskach. To pionierskie przedsięwzięcie mające na celu ułatwienie potencjalnym klientom nabywanie szybko i sprawnie obowiązkowego ubezpieczenia OC dla swoich pojazdów. Polisy dostępne są w kioskach oraz salonach prasowych RUCH. Oferta zostanie wygenerowana dla klienta nawet w ciągu 5 sekund, a podpisanie umowy zajmuje tylko 2 minuty.

Ubezpieczenie AC - Benefia

Kierowca może zwiększyć zakres podstawowego ubezpieczenia OC i zawrzeć umowę AC. Ubezpieczenie Autocasco w Benefii chroni interes majątkowy ubezpieczonego w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub utraty pojazdu i ewentualnie elementów jego wyposażenia. Benefia deklaruje, że w ramach ubezpieczenia AC ubezpiecza pojazdy z okresem eksploatacji do 12 lat. Ochrona ubezpieczeniowa jest ważna we wszystkich krajach europejskich oraz w Maroku, Tunezji, Izraelu i w Iranie. Natomiast na terenie Albanii, Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy ubezpieczenie AC w Benefii nie obejmuje ryzyka kradzieży pojazdu. Ubezpieczenie to jest nieobowiązkowe dla posiadaczy pojazdów mechanicznych.

 

NNW w Benefii

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierującego i pasażerów pojazdu jest oferowane w Benefii z sumą ubezpieczenia do 20 000 zł. Obejmuje ryzyko uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia, jeśli powodują trwały uszczerbek na
zdrowiu bądź śmierć ubezpieczonego.


 

ASS w Benefii

Komfort podróżowania autem może się zwiększyć dla kierowcy i pasażerów dzięki ubezpieczeniu ASS w Benefii. Towarzystwo to oferuje m.in. ubezpieczenie Assistance SOS, zapewniające pomoc w przypadku awarii lub wypadku pojazdu. Polisa gwarantuje naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia lub jego holowanie do warsztatu naprawczego. Jeśli naprawa nie może być dokonana w tym samym dniu, ubezpieczyciel zapewni dla kierowcy i pasażerów wynajem samochodu zastępczego lub nocleg w hotelu. W ramach Assistance SOS Benefia ubezpiecza pojazdy z okresem eksploatacji do 10 lat.

 

Kalkulator OC - Benefia

Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia obecnie nie udostępnia na swoich stronach internetowych kalkulatora składki OC.

Porównaj ceny OC AC w 7 minut

« Powrót do rankingu