Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Poradniki

Przejazd na czerwonym świetle a mandat w 2024 - ile wynosi?
Stosowanie się do sygnalizacji świetlnej to obowiązek każdego uczestnika ruchu drogowego. Określa ona pierwszeństwo oraz wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Zdarza się jednak, że kierowcy ze względu na roztargnienie lub celowe działanie przejeżdżają na czerwonym świetle. Jest to nie tylko niebezpieczne, ale też wiąże się z możliwością otrzymania mandatu. Dowiedz się, ile wynosi kara w 2024 r. Czytaj więcej »
Jaki mandat grozi na brak zapiętych pasów w 2024 r.?
Obowiązek zapinania pasów w samochodach dotyczy wszystkich podróżujących w nim osób. Jest to bardzo istotne ze względów bezpieczeństwa. Brak zapiętych pasów może mieć poważne konsekwencje. Dowiedz się, jaki mandat za to grozi oraz czy są sytuacje, w których można z nich nie korzystać. Czytaj więcej »
Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego w 2024?
Samochody elektryczne są ekologiczne, a przede wszystkim ekonomiczne. Nic więc dziwnego, że cieszą się rosnącym zainteresowaniem także w Polsce. Dla wielu osób są one jednak nadal zagadkowym rozwiązaniem, głównie ze względu na zbyt małą wiedzę na ich temat. Dowiedz się, ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego i dlaczego warto się na niego zdecydować. Czytaj więcej »
Mandat za używanie telefonu podczas jazdy - ile wynosi w 2024 r.?
Korzystanie z telefonu podczas prowadzenia pojazdu to jedno z najczęstszych wykroczeń, za które są karani kierowcy. Nawet szybkie spojrzenie na ekran może rozproszyć uwagę i zwiększyć ryzyko spowodowania kolizji czy wypadku. Przekonaj się, jaki mandat za telefon grozi w 2024 r. oraz w jaki sposób go uniknąć. Czytaj więcej »
Przekroczenie prędkości o 50 km/h - co nam grozi w 2024 r.?
Kierowcy nieprzestrzegający przepisów i poruszający się ze zbyt dużą prędkością muszą się liczyć z możliwością otrzymania mandatu. We 2022 r. wprowadzono nowy taryfikator, który znacząco podniósł wysokość kar. Mają one na celu zniechęcić do brawurowej jazdy i tym samym podnieść poziom bezpieczeństwa. Przekonaj się, co w 2024 r. grozi za przekroczenie prędkości o 50 km/h. Czytaj więcej »
Benzyna vs diesel - główne różnice - co wybrać i dlaczego?
Podczas poszukiwań idealnego samochodu trzeba podjąć wiele ważnych decyzji. Jedną z nich jest rodzaj silnika. Wiele osób zastanawia się, który z nich będzie lepszy – benzynowy czy diesel. Warto poznać różnice między tymi jednostkami napędowymi, co z pewnością pomoże w dokonaniu najlepszego wyboru. Czytaj więcej »
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ostatnia