Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Samochody na drodze

6 sposobów na tanie ubezpieczenie samochodu

Drukuj

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Coroczne ubezpieczenie samochodu wydaje się kierowcom prawdziwą zmorą bardziej, aniżeli zwykłym obowiązkiem. Ubezpieczenia OC i AC zwykliśmy traktować na zasadzie – znaleźć, zawrzeć, zapomnieć. Często nawet nie zastanawiamy się, skąd taka kwota i czy nie można by wyszukać ubezpieczenia tańszego. Dlatego też w dzisiejszym wpisie postaramy się przeanalizować 6 najlepszych sposobów na znalezienie naprawdę najtańszego OC i taniego AC.

Po pierwsze, razem z ubezpieczeniem samochodu kup inną polisę w tym samym zakładzie.

 

Za zakup dodatkowego ubezpieczenia mieszkania ubezpieczyciel przyzna dodatkową zniżkę. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują dodatkową zniżkę nawet do 20%! To po pierwsze. Po drugie, będziesz miał świadomość, że nie tylko Twój samochód, ale i majątek jest chroniony odpowiednim ubezpieczeniem.

Dodatkową zniżkę można otrzymać także za zakup polisy NNW komunikacyjnej. A co do autocasco jeszcze (chociaż może powinna to być dodatkowa porada), to jeśli już znalazłeś tanie AC w interesującym Cię zakresie, to dobrze zrobisz, kupując je razem z obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Zniżki za bezszkodowość przejdą wówczas z OC na AC – tym samym nawet nie mając doświadczenia z posiadanej polisy autocasco będziesz mógł cieszyć się zniżkami do 60%... a nawet jeszcze więcej! Często okazuje się, że pakiet ubezpieczeń jest jeszcze tańszy, bo firma oferuje dodatkowe zniżki – do 10%.

 

Przejdź do porównania ubezpieczeń online »

 

Po drugie, jeśli masz dwa samochody – dobrze jest je ubezpieczyć w tej samej firmie.

 

Za ubezpieczenie dwóch pojazdów większość firm oferuje dodatkową zniżkę. Często również można liczyć na przenoszenie zniżek między małżonkami w ramach wspólnoty majątkowej.

 

 

Po trzecie, pojazd na współwłasność z bardziej doświadczonym kierowcą.

 

Młody kierowca musi mierzyć siły (czyt. możliwości finansowe) na zamiary. Często nie zdaje sobie sprawy, że kupno samochodu to dopiero początek – że trzeba jeszcze obowiązkowo auto ubezpieczyć. A w przypadku młodych kierowców polisa OC może zaboleć – z uwagi na zwyżki za wiek i brak doświadczenia.

Jakie są możliwości, żeby płacić mniej? Najlepiej po prostu kupić auto na współwłasność z doświadczonym kierowcą, który ma wypracowane zniżki. Te pozwolą na znaczne obniżenie wysokości ubezpieczenia. Tylko uwaga! Jeśli młody kierowca spowoduje kolizję, starszy kierowca również traci część zniżek!

 

Po czwarte, skorzystaj z polisy poprzedniego właściciela pojazdu.

 

Już samo kupno pojazdu wiąże się z dużym wydatkiem. Do tego trzeba doliczyć jeszcze opłaty rejestracyjne, no i oczywiście – obowiązkowe ubezpieczenie OC. Ustawa mówi, że OC przechodzi na nowego właściciela samochodu, a to, co się faktycznie z nią stanie – to już leży w gestii obu stron transakcji.

Jeśli jesteś kupcem, to lepiej dla Ciebie będzie pozostawić sobie ubezpieczenie, zwłaszcza jeśli termin opłaty jest daleki. Tym samym możesz zaoszczędzić nawet dobre kilkaset złotych. Tylko uwaga – zobacz najpierw, czy faktycznie zostały na czas opłacone wszystkie raty ubezpieczenia.

 

Po piąte, skorzystaj ze zniżek ze służbowego auta.

 

Może się zdarzyć sytuacja, gdy przez wiele lat bezwypadkowo prowadziłeś auto służbowe, a nie miałeś samochodu prywatnego, na którym mógłbyś wyrabiać sobie zniżki za bezszkodowość. Na szczęście niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe honorują bezszkodową historię auta służbowego dzięki zaświadczeniu od pracodawcy.

 

Po szóste w końcu – skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń!

 

Chociażby z naszego. Ludzie porównujący ubezpieczenia samochodu online oszczędzają nawet 200, 300 złotych na jednej polisie.


 

Google+FacebookPodziel się:

« Powrót do listy poradników