Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

PZU - Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

OC:
Ocena: 4.1
AC:
Ocena: 4.1
OC+AC:
Ocena: 4.1
ASSISTANCE:
Ocena: 4.7
Ubezpieczenie samochodu PZU

PZU to najbardziej znane towarzystwo ubezpieczeniowe w Polsce. Skrót ten oznacza Polski Zakład Ubezpieczeń i jest najbardziej rozpoznawalną marką w branży ubezpieczeniowej. Tradycja działalności PZU SA w Polsce sięga początku XIX wieku, dokładnie 1803 roku, choć działalność firmy rozpoczęła się dopiero w 1921 roku, wraz z powołaniem do życia Polskiej Dyrekcji Ubezpieczeń. PZU kilkukrotnie zmieniało swoją nazwę.

Posiada wysoki udział w rynku ubezpieczeń majątkowych wynoszący ponad 30 proc. Marka PZU Ubezpieczenia należy do Grupy PZU. Jako ciekawostkę można podać fakt, że grupa ta przejęła w 2014 roku wszystkie akcje towarzystwa ubezpieczeniowego Link4 i jest jego właścicielem.

W ofercie PZU znajdują się między innymi różne ubezpieczenia komunikacyjne, adresowane do posiadaczy pojazdów mechanicznych.

OC w PZU

Na mocy ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, PZU oferuje dla wszystkich posiadaczy aut, motocyklów lub innych pojazdów ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie, które chroni przed finansowymi skutkami spowodowanych przez kierowców szkód osobowych i majątkowych w ruchu drogowym.

Rewolucję w przypadku ubezpieczenia OC w PZU wprowadzono w kwietniu 2014 roku. Mowa tu o możliwości bezpośredniej likwidacji szkód na zlecenie poszkodowanego. Jeśli poszkodowany ma ubezpieczenie OC w PZU, a sprawca jest osobą posiadającą OC w innej firmie, zakład ubezpieczeń może podjąć się likwidacji szkody.

Wykupując ubezpieczenie OC w PZU, klient zyskuje organizację naprawy pojazdu przez ubezpieczyciela w miejscu zdarzenia, holowanie dla klienta i osoby poszkodowanej oraz assistance w wariancie Komfort bezpłatnie razem z OC. Również bezpłatnie klient otrzyma Zieloną Kartę.

PZU udziela maksymalnie do 60 proc. zniżki dla bezszkodowych kierowców, zniżki na ubezpieczenie szyb oraz na kompleksowe usługi assistance w wariancie Super. Ubezpieczenie OC z PZU będzie ważne we wszystkich państwach Unii Europejskiej oraz w Andorze, Norwegii, Szwajcarii, Islandii i Serbii.

Polisa AC w PZU

Oprócz podstawowego, obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, PZU oferuje także ubezpieczenie fakultatywne AC. Można je wykupić oddzielnie lub w pakiecie z OC. Klient zyskuje przy tym bezpłatny pakiet podstawowych usług assistance, obejmujący między innymi holowanie i samochód zastępczy. PZU jest skłonne do udzielenia nawet 60 proc. zniżki za bezszkodową jazdę, a nawet jeszcze więcej, jeśli kierowca kontynuuje ubezpieczenie.

Wraz z wykupieniem AC w PZU kierowca otrzyma zniżki na inne ubezpieczenia: OC, assistance, PZU Auto Szyba.

W ramach AC klient w PZU może zdecydować się na opcję PZU Auto Non Stop, dzięki czemu ubezpieczyciel odbierze od niego uszkodzony pojazd, zorganizuje jego naprawę w warsztacie Sieci Naprawczej PZU, podstawi samochód zastępczy oraz załatwi wszystkie formalności i rozliczenie z warsztatem.

PZU daje gwarancję tej samej wartości pojazdu przez cały rok, w opcji Auto Wartość 100 proc. oraz gwarancję sumy ubezpieczenia bez pomniejszania jej o wypłaty odszkodowania w opcji Auto Ochrona Sumy Ubezpieczenia.

Małe AC w PZU

Jeśli klient nie potrzebuje pełnej polisy AC dla swojego pojazdu, może zdecydować się w PZU na AC Mini, w przypadku którego firma wypłaci odszkodowania za szkody powstałe niezależnie od kierowcy. Między innymi odszkodowanie wypłacane jest za kradzież pojazdu, za jego zdemolowanie, uszkodzenie w wyniku zderzenia ze zwierzęciem lub działania żywiołów naturalnych, np. burzy, gradu czy wody. Szukasz ubezpieczenia AC? Skorzystaj z naszego kalkulatora OC AC i w 6 minut wybierz najtańszą polisę.!

NNW w PZU

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów pojazdu przyniesie wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia ciała, utraty zdrowia lub życia. Ubezpieczony otrzyma zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, które pozwolą na powrót do zdrowia po wypadku i będzie mógł zapewnić wsparcie finansowe rodzinie i najbliższym, na wypadek swojej śmierci.

Kalkulator OC – PZU

Na stronie internetowej pzu.pl można skorzystać z kalkulatora OC w PZU i wykupić polisę online. Należy jedynie podać wszystkie dane dotyczące ubezpieczanego pojazdu oraz osoby, która go ubezpiecza. Kalkulator przedstawi wysokość składki, jaką może zaoferować kierowcy.

Porównaj ceny OC AC w 7 minut

« Powrót do rankingu