Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Gothaer - Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

OC:
Ocena: 4.2
AC:
Ocena: 4.25
OC+AC:
Ocena: 4.4
ASSISTANCE:
Ocena: 4.7
Ubezpieczenie samochodu Gothaer

Na polskim rynku ubezpieczeniowym towarzystwo Gothaer zadebiutowało stosunkowo niedawno, bo 1 października 2012 roku, wraz z przejęciem przez niemieckiego ubezpieczyciela Gothaer Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń. W ofercie tej firmy ubezpieczeniowej znajdziemy wiele ubezpieczeń, w tym szeroką ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej.

OC w Gothaer

Towarzystwo ubezpieczeniowe Gothaer oferuje ubezpieczenie komunikacyjne odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Jego zakres ochrony oraz wysokość sum gwarancyjnych są zgodne z wytycznymi ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. OC w Gothaer można wykupić nawet z 80-procentową zniżką za bezszkodową jazdę. W ramach OC klient otrzymuje pojazd zastępczy oraz możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia bagażu w cenie 3 zł rocznie.

Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych chroni przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód wywołanych przez kierującego pojazdem w ruchu drogowym. Chodzi tu zarówno o szkody majątkowe, jak i osobowe.

Do ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w Gothaer dodawane jest bezpłatnie ubezpieczenie Auto Assistance Podstawowy, które zapewnia pomoc w razie wypadku lub awarii, w postaci:

 • uruchomienia pojazdu na miejscu zdarzenia,

 • holowania pojazdu klienta i poszkodowanego,

 • wynajęciu pojazdu zastępczego,

 • pomocy informacyjnej.

Auto Assistance Podstawowy w Gothaer działa na terenie Polski i poza granicami naszego kraju.

Do umowy OC można dokupić ubezpieczenie szyb i ubezpieczenie opon.

AC w Gothaer

Ubezpieczenie AC, czyli Autocasco w Gothaer polecane jest dla właścicieli pojazdów mechanicznych, którzy chcieliby je zabezpieczyć w pełnym zakresie przed kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem w wyniku działania osób trzecich i sił natury. AC zapewnia wypłatę świadczenia za zniszczone auto także w wypadkach, kiedy sprawcą jest kierowca.

AC w Gothaer posiada formułę all risk, która daje szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej od skutków będących następstwem zderzenia z innym pojazdem, działania żywiołów, wybuchy, pożaru czy osób trzecich. Goather ubezpiecza w ramach AC pojazdy nawet piętnastoletnie, a przy sumie ubezpieczenia w wysokości do 100 tys. zł nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń antykradzieżowych.

W cenie AC klient otrzymuje w Gothaer Assistance podstawowy, ochronę na terenie całej Europy oraz zwrot kosztów holowania pojazdu, parkingu strzeżonego oraz dodatkowych badan technicznych. Do ubezpieczenia AC można dokupić:

 • opcję utrata kluczyków,

 • opcję gwarantowanej sumy ubezpieczenia,

 • ubezpieczenie szyb,

 • ubezpieczenie opon,

 • ubezpieczenie bagażu.

NNW w Gothaer

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowców i pasażerów zapewnia przez cały rok ochronę na wypadek wszelkich zdarzeń drogowych, w następstwie których może dojść do uszczerbku na zdrowiu, a nawet do utraty życia kierowcy lub pasażerów. W ramach NNW Gothaer wypłaci klientowi świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu, a także z tytułu śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Można też liczyć na zwrot udokumentowanych kosztów nabycia środków pomocniczych, leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków czy kosztów pogrzebu.

Assistance w Gothaer

W towarzystwie ubezpieczeniowym Gothaer można wykupić ubezpieczenie Assistance (AA), w jednym z czterech pakietów:

 • Auto Assistance Podstawowy - pomoc techniczna po wypadku, holowanie pojazdu, pojazd zastępczy na 24 godziny, informacja, pomoc dla zwierząt;

 • Auto Assistance Plus,

 • Auto Assistance Pojazd Zastępczy,

 • Auto Assistance Opony.

Kalkulator OC - Gothaer

Co prawda na stronie internetowej Gothaer na próżno szukać kalkulatora OC, ale można wykupić polisę dzwoniąc na infolinię, zamawiając rozmowę z doradcą lub przychodząc do placówki.


 

Porównaj ceny OC AC w 7 minut

« Powrót do rankingu