Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

WARTA - Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

OC:
Ocena: 3.75
AC:
Ocena: 3.75
OC+AC:
Ocena: 4.05
ASSISTANCE:
Ocena: 4.45
Ubezpieczenie samochodu WARTA

Warta, a właściwie Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „Warta” Spółka Akcyjna, w skrócie TUiR Warta SA to firma ubezpieczeniowa o wieloletniej historii na polskim rynku. Funkcjonuje na nim od 1920 roku. W 2012 roku nowym udziałowcem spółki została niemiecka grupa Talanx oraz japońska firma Mejij Yasuda. Pod koniec tego samego roku Warta połączyła się z HDI Asekuracja TU SA, dzięki czemu na polskim rynku powstało drugie pod względem wielkości towarzystwo ubezpieczeń majątkowych.

W 2016 roku firma została nagrodzona Laurem Konsumenta 2016 oraz Gwiazdą Jakości Obsługi 2016. Otrzymała również Godło „Dobry Produkt” dla swoich ubezpieczeń mieszkaniowych.

OC w Warcie

Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta pozwala właścicielom pojazdów mechanicznych na wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. W ofercie Warty znajduje się produkt OC Komfort, stanowiący kompleksowe rozwiązanie dla kierowców, dzięki systemowi BLS (Bezpośredniej Likwidacji Szkód) oraz usłudze OC Szybka Wypłata. Zapewnia ono pomoc w wypadkach, których sprawcą jest kierowca lub inna osoba. W Warcie osoby ubezpieczone w ramach polisy OC nie muszą kontaktować się w razie wypadku, w którym zostały poszkodowane, z ubezpieczycielem sprawcy. Zgłaszają po prostu szkodę w Warcie, a firma zajmuje się wszystkimi formalnościami i wypłatą odszkodowania.

Do ubezpieczenia OC w Warcie dodawany jest wariant Assistance Standard, w którym gwarantowane jest holowanie pojazdu do 100 km. Można wydłużyć ten limit, dokupując do OC w Warcie szerszy wariant Assistance Złoty. Zapewnia on pomoc w razie wypadku czy awarii pojazdu.

Ubezpieczenie AC w TU Warta

Dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym dla posiadaczy pojazdów mechanicznych jest Autocasco, nazywane powszechnie polisą AC. W towarzystwie ubezpieczeniowym Warta takie ubezpieczenie zapewnia kompleksową ochronę dla ubezpieczonego, na wypadek uszkodzenia jego pojazdu, zniszczenia lub kradzieży. Dostępne są trzy opcje ubezpieczenia AC w Warcie:

  • Autocasco Standard,

  • Autocasco Komfort,

  • Autocasco Klasyki.

Wszystkie zapewniają ochronę przed skutkami wypadku i działania żywiołów w formule All Risk, a ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność nawet za najmniejsze uszkodzenia, co oznacza brak tzw. franszyzy integralnej. AC daje klientowi ubezpieczenie od kradzieży, włamania czy dewastacji. W cenie ubezpieczenia AC Komfort klient otrzymuje ubezpieczenie bagażu oraz Assistance w wariancie Złotym.

Ubezpieczenie AC Klasyki to pierwsze w Polsce ubezpieczenie autocasco dla oldtimerów, tj. samochodów mających nie mniej niż 25 lat. Ochrona obejmuje uszkodzenie pojazdu lub jego kradzież.

Assistance w Warcie

Ubezpieczenie ASS, czyli Assistance w Warcie przynosi wszechstronną pomoc dla kierowcy podczas podróży ubezpieczonym pojazdem. Warta oferuje polisę Assistance w czterech wariantach:

  • Standard - podstawowy zakres ubezpieczenia ASS, w tym holowanie do 100 km od miejsca zdarzenia, czy pomoc informacyjna.

  • Złoty - pomoc w razie wypadku, awarii, kradzieży i innych zdarzeń losowych, wraz z wynajmem samochodu zastępczego na 5 dni.

  • Złoty+ - rozbudowana opcja pakietu Złoty, która daje samochód zastępczy dla kierowcy na 10 dni.

  • Platynowy - szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej assistance, wraz z kompleksowym holowaniem bez limitu kilometrów w Polsce i do 1200 km za granicą, udostępnienie samochodu zastępczego do nawet 30 dni.

NNW w firmie Warta

Firma Warta oferuje kierowcom możliwość zawarcia dodatkowej umowy na dobrowolne ubezpieczenie NNW Komunikacyjne. Umowa w wariancie NNW Standard gwarantuje wypłatę świadczeń z tytułu trwałego częściowego lub całkowitego uszczerbku na zdrowiu w wypadku lub śmierci wskutek wypadku. To dobre zabezpieczenie dla całej rodziny, które zapewnia dodatkowe świadczenia w razie wypadku za granicą oraz zwrot kosztów leczenia w razie wypadku w Polsce. Ubezpieczenie NNW obejmuje zarówno kierowcę, jak i wszystkich jego pasażerów.

Kalkulator OC - Warta

Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta niestety nie udostępnia swoim klientom kalkulatora online, który pozwoliłby na wyliczenie składek na ubezpieczenie OC.

Porównaj ceny OC AC w 7 minut

« Powrót do rankingu