Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

AXA Direct - Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

OC:
Ocena: 4.7
AC:
Ocena: 4.6
OC+AC:
Ocena: 4.5
ASSISTANCE:
Ocena: 4.25
Ubezpieczenie samochodu AXA Direct

AXA Direct jest jednym z najbardziej popularnych towarzystw ubezpieczeniowych działających w Polsce. Marka jest własnością francuskiej grupy ubezpieczeniowej, działającej we wszystkich gałęziach ubezpieczeń. W naszym kraju AXA rozpoczęła swoją działalność pod koniec 2006 roku, oferując klientom ubezpieczenia komunikacyjne w modelu direct, czyli za pośrednictwem kanałów telefonicznych i internetowych.

Warto przypomnieć, że w 2015 roku towarzystwo ubezpieczeniowe AXA zostało uznane za najszybciej rozwijającą się firmę ubezpieczeniową w konkursie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń. W 2016 roku z kolei zdobyło tytuł Best Global Brands.

OC w AXA Direct

Korzystając z sieci internetowej lub sprzedaży telefonicznej, klient może wykupić podstawowe, obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne OC w AXA Direct. Jego zakres i gwarantowane sumy ubezpieczenia dla szkód osobowych i majątkowych są zgodne z przepisami ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ubezpieczenie OC w AXA Direct zapewni klientowi finansową ochronę przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone w ruchu drogowym osobom trzecim. AXA honoruje zniżki wypracowane przez kierowców. Wraz z polisą OC klient otrzymuje za darmo ubezpieczenie Assistance MINI oraz Zieloną Kartę. Za ubezpieczenie można płacić jednorazowo lub ratalnie, przelewem tradycyjnym lub za pomocą płatności online. Polisę OC w AXA klient otrzymuje pocztą lub w formie elektronicznej, na wskazany adres e-mail.

Ubezpieczenie AC w AXA Direct

Korzystnie dla klienta będzie podjęcie decyzji o wykupieniu wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem OC, również polisy AC, która jest ubezpieczeniem nieobowiązkowym. W ten sposób kierowca zapewnia sobie szeroką ochronę na drodze w wielu sytuacjach. W cenie pakietu OC i AC uzyskuje bezpłatnie ubezpieczenie Assistance Mini i Zieloną kartę.

Wykupując pakiet OC i AC W AXA Direct klient może zdecydować się na zakres ubezpieczenia:

 • tani i elastyczny, z opcjonalnym ubezpieczeniem od kradzieży i obowiązywaniem ubezpieczenia w Europie, bez napraw w ASO, napraw bezgotówkowych w warsztacie i bez gwarancji po naprawie,
 • bezgotówkowy w wybranym warsztacie - bez wymiany zepsutych elementów na części oryginalne i dokonywania naprawy w ASO
 • bezgotówkowy w Autoryzowanej Stacji Obsługi - najwyższy wariant OC i AC.

Assistance w AXA Direct

Ubezpieczenie Assistance zapewnia wszechstronną pomoc dla kierowcy i jego pasażerów w czasie podróży samochodem. Assistance w Podróży w AXA Direct można wykupić już w cenie 24 zł/7 dni. Pomoc świadczona jest 24 godziny na dobę, na terenie Polski i Europy, po kontakcie telefonicznym z klientem. W ramach Assistance w AXA Direct oferowana jest pomoc w postaci:

 • naprawy uszkodzonego samochodu w miejscu awarii lub wypadku,
 • pomoc przy zmianie koła,
 • holowanie pojazdu,
 • transport kierowcy i pasażerów,
 • zorganizowanie i opłacenie noclegów,
 • opieka medyczna,
 • porady i informacje w razie sytuacji awaryjnej,
 • wynajem samochodu zastępczego,
 • wiele innych świadczeń.

Zdecydować się można na zakres ochrony trwający 7, 15, 30 lub 365 dni. Assistance w AXA jest udostępniany w wariancie Premium, Standardowym lub Ekonomicznym.

NNW w AXA Direct

Kolejnym ubezpieczeniem komunikacyjnym oferowanym kierowcom w AXA Direct jest NNW - następstw nieszczęśliwych wypadków, które gwarantuje wypłatę świadczenia w przypadku urazu ciała w następstwie wypadku komunikacyjnego. NNW zapewnia środki do życia w sytuacji niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem czy pozwala na zabezpieczenie rodziny w przypadku śmierci ubezpieczonego.

Kalkulator OC - AXA Direct

Kalkulator OC w AXA Direct dostępny jest na stronie internetowej tej firmy ubezpieczeniowej. Korzystając z niego można wyliczyć składkę na ubezpieczenie OC, której wysokość zależna jest od cech pojazdu, wieku i doświadczenia kierowcy, zgromadzonych przez niego zniżek i innych parametrów. W sumie kalkulator wymaga udzielenia odpowiedzi na 24 pytania.

Porównaj ceny OC AC w 7 minut

« Powrót do rankingu