Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

HDI Asekuracja - Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

OC:
Ocena: 3.6
AC:
Ocena: 3.6
OC+AC:
Ocena: 3.6
ASSISTANCE:
Ocena: 3.5
Ubezpieczenie samochodu HDI Asekuracja

Marki HDI Ubezpieczenia czy HDI Asekuracja są obecne na polskim rynku ubezpieczeniowym od 2002 roku. Obecnie firma ta funkcjonuje pod nazwą HDI Ubezpieczenia, a jej znak towarowy stanowi własność TUiR Warta SA. HDI Asekuracja połączyła się z Towarzystwem Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta Spółka Akcyjna w grudniu 2012 roku. W ofercie HDI Ubezpieczenia znajdują się między innymi ubezpieczenia komunikacyjne, ale również ubezpieczenia mienia czy firmowe.

OC w HDI Ubezpieczenia

Zgodnie z ustawą z dnia 22 maja 2003 roku o Ubezpieczeniach Obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, każdy posiadacz samochodu musi obowiązkowo wykupić dla niego ubezpieczenie OC. Jest to polisa odpowiedzialności cywilnej.

W przypadku wyboru oferty HDI Ubezpieczenia w zakresie polisy OC, klient ma możliwość wyboru zakresu ochrony:

 • zwykły Pakiet OC,

 • pakiet OC Turbo, wraz z assistance, gwarancją ochrony zniżek i bezpłatnym rozszerzeniem zakresu ochrony przy odnowieniu umowy.

Atutem oferty jest to, że firma HDI przystąpiła do rynkowego systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód, wypracowanego w ramach Polskiej Izby Ubezpieczeń. Pozwala to na załatwianie odszkodowania w swoim towarzystwie, nawet jeśli jest się osobą poszkodowaną.

W Pakiecie OC Turbo klient otrzymuje w cenie Assistance Standard, z opcją holowania auta do 100 km. Za niewielką dopłatą kierowca może wykupić:

 • Assistance Złoty,

 • Ubezpieczenie NNW Bezpieczna Rodzina,

 • Mini GAP - ubezpieczenie gwarantujące wypłatę do 3 tys. zł w razie kradzieży pojazdu,

 • HDI Opony,

 • HDI Szyby.

Ubezpieczenie AC w HDI

Towarzystwo ubezpieczeniowe HDI oferuje dodatkowe, fakultatywne ubezpieczenie AC dla posiadaczy pojazdów samochodowych - HDI Auto Casco Plus, które pozwala na dopasowanie zakresu ochrony do preferencji i możliwości finansowych właściciela pojazdu. Można wybrać jeden z dwóch wariantów polisy AC w HDI:

 • Pakiet HDI AC - chroni przed kradzieżą, czy zniszczeniem lub uszkodzeniem pojazdu w wyniku działania sił natury czy nieznanych osób trzecich, obejmuje wariant kosztorysowy likwidacji szkody.

 • Pakiet HDI AC Turbo - możliwość wyboru kosztorysu lub naprawy w warsztacie samochodu przy likwidacji szkód, gwarantuje wypłatę pełnego odszkodowania bez potrąceń.

ASS w HDI Ubezpieczenia

Dla swojej wygody i komfortu podróżowania autem, towarzystwo HDI Ubezpieczenia przygotowało dla kierowców szeroką ofertę ubezpieczeń ASS - Assistance. Ubezpieczenie to dostępne jest w kilku wariantach:

 • HDI Moto Assistance+ - w wersji standardowej, zapewniający m.in. holowanie pojazdu do 100 km,

 • HDI Moto Assistance+ Złoty,

 • HDI Moto Assistance+ Złoty +.

Wyższe warianty ubezpieczenia Assistance w HDI zapewniają szerszą pomoc w przypadku wypadku lub awarii.

NNW w HDI Ubezpieczenia

Ubezpieczenie HDI NNW obejmuje trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków, które dotyczą kierowcy i pasażerów ubezpieczonego pojazdu - w związku z ruchem samochodu. Maksymalnie wypłaty mogą sięgnąć 180 tys. zł. Ubezpieczenie NNW samego kierowcy może opiewać na kwotę 100 lub 150 tys. zł, a pasażera - 5, 10, 15 lub 30 tys. zł.

Kalkulator OC - HDI Ubezpieczenia

Firma HDI Ubezpieczenia nie udostępnia klientom kalkulatora OC na swoich stronach internetowych, ale na życzenie potencjalnego ubezpieczonego może wyliczyć składkę online lub przy kontakcie telefonicznym.

Porównaj ceny OC AC w 7 minut

« Powrót do rankingu