Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

PROAMA - Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

OC:
Ocena: 3.95
AC:
Ocena: 3.95
OC+AC:
Ocena: 3.85
ASSISTANCE:
Ocena: 4.2
Ubezpieczenie samochodu PROAMA

Towarzystwo ubezpieczeniowe Proama przebojem wdarło się na rynek ubezpieczeniowy w Polsce, oferując początkowo bardzo atrakcyjne polisy komunikacyjne, ze zniżką nawet do 70 proc. za bezszkodową jazdę. W 2011roku, kiedy Proama wchodziła na polski rynek ubezpieczeń, była to najwyższa dostępna dla klientów zniżka. W tamtym czasie marka Proama należała do francuskiego koncernu Grupama, ale w 2012 roku została przejęta przez Grupę Generali.

Proama oferuje obecnie szereg produktów ubezpieczeniowych, wśród których podstawową rolę pełnią standardowe ubezpieczenia OC i AC komunikacyjne. Oprócz tego w Proama można ubezpieczyć między innymi mieszkanie.

Ubezpieczenie OC w Proama

Podstawowym zadaniem obowiązkowego dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych podlegających rejestracji w Polsce, ubezpieczenia OC jest ochrona przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim. Polisa OC pokrywa koszty szkód osobowych i majątkowych, a jej zakres jest zawsze taki sam, zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Atutem oferty na OC w Proama są:

 • do 70 proc. zniżki dla bezszkodowych kierowców,

 • pomoc Osobistego Doradcy,

 • bezpłatna Zielona Karta w ramach pakietu OC, wysyłana pocztą na życzenie klienta,

 • nielimitowany dostęp do telefonicznego serwisu z informacjami dotyczącymi warsztatów naprawczych, natężenia ruchu, stacjach paliw itp.,

 • za darmo Assistance Wypadkowy, działający 24 godziny na dobę.

Assistance Wypadkowy sprawia, że klient ma pewność dokonania przez ubezpieczyciela próby naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia lub zapewnienia jego holowania do warsztatu, jeśli naprawa na miejscu nie będzie możliwa.

AC w Proama

Prócz obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC firma Proama oferuje swoim klientom również ubezpieczenie fakultatywne AC - Autocasco. Chroni ono przed ponoszeniem kosztów napraw samochodu uszkodzonego wskutek wszelkiego rodzaju zdarzeń losowych. Zapewni również rekompensatę w razie kradzieży pojazdu.

AC w Proama sprzedawane jest w pakietach dopasowanych do potrzeb i oczekiwań klienta. Pakiety te pozwalają na:

 • elastyczne określenie udziału klienta w szkodzie - franszyzę redukcyjną, na poziomie 0 zł, 500 zł, 1000 zł lub 2000 zł,

 • skorzystanie z braku amortyzacji części, przy likwidacji szkody na podstawie faktury,

 • możliwość dopasowania pakietu do własnych potrzeb,

 • brak redukcji sumy ubezpieczenia po szkodzie lub zapewnienie stałej sumy ubezpieczenia w przypadku pojazdów finansowych w ramach kredytu lub leasingu,

 • możliwość przeniesienia zniżek z OC na AC.

Dla klientów wykupujących pakiet AC w Proamie zapewniana jest pomoc Assistance przez 24 godziny na dobę. Dostępny jest też wariant Casco ASO, który daje wybór pomiędzy możliwością likwidacji szkody w ASO, w dowolnym innym warsztacie czy na podstawie wyceny Proama.

Dodatkowo klient może zdecydować się na poszerzenie zakresu ubezpieczenia o:

 • pakiet Super Assistance,

 • Wsparcie Dziecka,

 • Midi Assistance,

 • NNW Komunikacyjne,

 • NNW Domowe.

 

Kalkulator OC - Proama

Na stronie internetowej firmy ubezpieczeniowej Proama znajduje się kalkulator składki na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. W kalkulatorze należy odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących ubezpieczanego samochodu, trybu jego wykorzystywania, osoby właściciela i ewentualnych współwłaścicieli. Na podstawie wielu kryteriów wyliczana jest wysokość składki na OC, z uwzględnieniem maksymalnie 70 proc. zniżki.

Porównaj ceny OC AC w 7 minut

« Powrót do rankingu