Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

AVIVA Direct - Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

OC:
Ocena: 4.35
AC:
Ocena: 4.4
OC+AC:
Ocena: 4.65
ASSISTANCE:
Ocena: 4.5
Ubezpieczenie samochodu AVIVA Direct

W Polsce towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva działa od 1992 roku i jest częścią brytyjskiej grupy ubezpieczeniowo-finansowej Aviva. Początkowo firma ta funkcjonowała na naszym rodzimym rynku pod nazwą Commercial Union, a od 2002 roku jako Aviva. Specjalizuje się w indywidualnych ubezpieczeniach na życie, ale nie tylko. Ma bogatą ofertę dla kierowców na komunikacyjne ubezpieczenia obowiązkowe i nieobowiązkowe.

O renomie firmy Aviva świadczą wielokrotnie przyznawane nagrody i wyróżnienia, takie jak Firma Przyjazna Klientowi w 2015 i 2016 roku, czy Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa.

Ubezpieczenie OC w Aviva

OC to ubezpieczenie obowiązkowe, które musi wykupić każdy właściciel pojazdu podlegającego rejestracji w Polsce. Ubezpieczenie OC w Aviva jest oferowane klientom zgodnie z wytycznymi ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Polisa OC z Aviva pozwoli na ochronę kierującego pojazdem przed ponoszeniem finansowej odpowiedzialności za szkody osobowe i majątkowe wyrządzone przez niego w ruchu drogowym.

Atutem oferty AVIVA na polisę OC komunikacyjną jest fakt, że klient otrzymuje do niej bezpłatnie polisę Assistance na Europę oraz zieloną kartę. Towarzystwo oferuje dodatków klientom kupującym OC Szkołę Bezpiecznej Jazdy za darmo, czyli możliwość skorzystania z lekcji na torze pod okiem profesjonalnego kierowcy. W przypadku zaistnienia kolizji, zgłoszoną sprawę od początku do końca prowadzi jeden, dedykowany dla klienta likwidator szkody. W ramach OC zapewniane jest bezpłatne holowanie samochodu osoby poszkodowanej. Koszt polisy OC może zostać rozłożony na raty. Za dopłatą można zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej o kolejne polisy, m.in. NNW, pełne assistance, ochronę szyb czy pomoc prawną.

AC w AVIVA

W towarzystwie AVIVA kierowca może zapewnić sobie pełen komfort użytkowania pojazdu dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu AC. Firma przenosi zniżki za bezszkodową jazdę - do 60 proc. i jest skłonna udzielić dodatkowo 20 proc. zniżki za wykupienie pakietu OC i AC. Także i w tym przypadku kierowca korzysta ze Szkoły Bezpiecznej Jazdy gratis. W ramach ubezpieczenia AC w Aviva oferowane są:

 • wypłata świadczenia bez potrąceń - suma ubezpieczeniowa nie jest pomniejszana o wcześniej wypłacone odszkodowania,
 • naprawa z użyciem oryginalnych części - w przypadku samochodów młodszych niż 5 lat,
 • wygodna likwidacja szkody - na kosztorys lub bezgotówkowo, w warsztacie,
 • rozliczenie bezgotówkowe bez amortyzacji,
 • samochód zastępczy na czas naprawy - do 14 dni,
 • assistance podstawowy na Europę gratis,
 • ubezpieczenie 2 fotelików dziecięcych,
 • środki na zakup auta na wypadek kradzieży pojazdu.

Dopłacając do polisy AC w Aviva zaledwie 89 zł można otrzymać ubezpieczenie Assistance Rozszerzony.

Ubezpieczenie AC chroni kierowcę w razie kolizji z innym pojazdem, przeszkodą, osobą lub przedmiotem, aktów wandalizmu, pożaru, wybuchu, negatywnego wpływu zjawisk atmosferycznych, zalania czy zatopienia i kradzieży. Ubezpieczony może być w ten sposób jedynie pojazd mający nie więcej niż 15 lat.

Ubezpieczenie NNW w Aviva

Polisa NNW ma za zadanie chronić kierowcę przed pogorszeniem jakości życia jego i rodziny, w wyniku wypadku samochodowego. Aviva może wypłacić dodatkowe środki dla poszkodowanego kierowcy i jego pasażerom, jeśli ulegną wypadkowi i doznają jakiegoś urazu. Wykupując NNW w Aviva klient zyskuje:

 • pieniądze na leczenie po wypadku,
 • nawet 1000 euro na pokrycie kosztów koniecznych operacji plastycznych,
 • ochronę przed skutkami innych wypadków w życiu ubezpieczonego.

Kalkulator OC - Aviva

Aviva udostępnia dla swoich klientów kalkulator składki na ubezpieczenie OC, w którym należy podać parametry dotyczące samochodu oraz osoby ubezpieczającej. Na podstawie kilkudziesięciu pytań kalkulator OC Aviva przeliczy wysokość składki na OC, jaką może zaoferować w przypadku konkretnego samochodu i jego właściciela.

Porównaj ceny OC AC w 7 minut

« Powrót do rankingu