Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

COMPENSA - Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

OC:
Ocena: 3.5
AC:
Ocena: 3.5
OC+AC:
Ocena: 3.3
ASSISTANCE:
Ocena: 3.8
Ubezpieczenie samochodu COMPENSA

Towarzystwo ubezpieczeniowe Compena działa na polskim rynku od 1990 roku. Marka ta jest własnością austriackiej grupy Vienna Insurance Group. Ubezpieczyciel oferuje klientom polisy komunikacyjne, mieszkaniowe, jak również ochrony mienia czy życia.

Ubezpieczenie OC w Compensie

Ubezpieczyciel Compensa oferuje wszystkim posiadaczom pojazdów mechanicznych ubezpieczenie OC, które chroni przed skutkami finansowymi, jakie mogą wyniknąć z tytułu szkód osobowych i majątkowych powstałych w następstwie ruchu drogowego. OC w Compensa opłacane jest w ramach jednorazowej lub ratalnej składki. Klient dostaje gratis Zieloną Kartę i ma możliwość rozszerzenia ochrony o dodatkowe produkty:

 • BLS - Bezpośrednią Likwidację Szkody,

 • NNW - ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków,

 • Assistance - pomoc w drodze,

 • Ubezpieczenie utraty zniżki,

 • Ubezpieczenie opon,

 • Ubezpieczenie szyb.

AC w Compensie

Oprócz obowiązkowej polisy OC dla kierowców Compensa oferuje im również ubezpieczenie AC. To dobrowolne ubezpieczenie, które chroni przed skutkami strat finansowych powstałych w wyniku uszkodzenia, zniszczenia lub utraty pojazdu. AC w Compensie zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku całkowitego zniszczenia lub kradzieży pojazdu, w wysokości równej wartości utraconego samochodu. Ubezpieczenie AC w Compensie oferowane jest w formule All Risk, a ochroną objęte są zdarzenia w kraju i za granicą. Jeśli klient zdecyduje się na jednoczesne wykupienie pakietu OC i AC, może liczyć na dodatkową zniżkę. W razie wypadku w pakiecie z AC kierowca otrzymuje bezpłatnie Assistance.

ASS w Compensa

Firma Compensa proponuje kierowcom wykupienie usługi Assistance, polegającej na zorganizowaniu natychmiastowej i profesjonalnej pomocy w przypadku pojawienia się nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń w związku z posiadaniem i eksploatacją samochodu. Ubezpieczenie Assistance w Compensie może zostać zawarte jednocześnie z ubezpieczeniem OC lub AC. Tym, co wyróżnia towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa od konkurencji jest własna sieć VIG Assistance, obejmująca ponad 1500 pojazdów pomocy drogowej.

Ubezpieczenie ASS w Compensa oferowane jest w kilku wariantach, różniących się między sobą zakresem ochrony:

 • Assistance Baza - zakres ochrony: wypadek, holowanie jedynie do najbliższego warsztatu;

 • Assistance Standard - zakres ochrony: awaria, wypadek i kradzież, holowanie do najbliższego warsztatu;

 • Assistance Komfort - zakres ochrony: awaria, wypadek i kradzież, holowanie do 200 km w Polsce i za granicą, pojazd zastępczy do 3 dni;

 • Assistance Komfort Plus - zakres ochrony: awaria, wypadek i kradzież, holowanie bez limitu w Polsce i do 500 km za granicą, pojazd zastępczy do 10 dni;

 • Assistance LUX - zakres ochrony: awaria, wypadek i kradzież, holowanie bez limitu w Polsce i do 1100 km za granicą, pojazd zastępczy do 21 dni.

NNW w Compensie

W celu zapewnienia zabezpieczenia finansowego na wypadek odniesienia trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku w ruchu drogowym, warto wykupić dla kierowcy i pasażerów ubezpieczenie NNW w Compensie. Może ono zostać zawarte jednocześnie z ubezpieczeniem OC lub AC w Compensie. Zapewnia ochronę życia i zdrowia kierowcy oraz pasażerów pojazdu. Suma ubezpieczenia wynosi przy tym minimum 10 000 zł a maksimum 100 000 zł na jedno i wszystkie zdarzenia powstałe w okresie ubezpieczenia.

Kalkulator OC - Compensa

Firma ubezpieczeniowa Compensa jak dotychczas nie udostępnia swoim klientom kalkulatora OC na stronach internetowych.

Porównaj ceny OC AC w 7 minut

« Powrót do rankingu