Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

ERGO HESTIA - Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

OC:
Ocena: 3.85
AC:
Ocena: 3.85
OC+AC:
Ocena: 3.9
ASSISTANCE:
Ocena: 4.35
Ubezpieczenie samochodu ERGO HESTIA

Ergo Hestia jest polską grupą towarzystw ubezpieczeniowych, która istnieje na rodzimym rynku już od 1991 roku. W całej Polsce posiada swoje przedstawicielstwa i oddziały terenowe, a jej główna siedziba mieści się w Sopocie. W pierwszym okresie swojej działalności Hestia skupiała się na rozwoju w sektorze wielkoprzemysłowym, m.in. oferując ubezpieczenia górnicze. Następnie rozwinęła swój zakres usług, dzięki czemu oferuje ubezpieczenia nie tylko dla przemysłu, ale i dla małych i średnich przedsiębiorców oraz dla klientów indywidualnych. W ofercie Ergo Hestii znajdziemy między innymi ubezpieczenia komunikacyjne.

OC w Ergo Hestia

W Ergo Hestii klienci będący właścicielami pojazdów mechanicznych mogą zawrzeć umowę na obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Do obowiązkowego ubezpieczenia OC w Ergo Hestia właściciel samochodu lub innego pojazdu mechanicznego podlegającego rejestracji może dokupić dodatkowe ubezpieczenia:

 • AC,

 • NNW kierowcy i pasażerów,

 • Assistance,

 • ubezpieczenie bagażu,

 • Ochronę Prawną,

 • Stałą sumę ubezpieczenia,

 • Ochronę utraty zniżki,

 • Ubezpieczenie wyposażenia dodatkowego w pojeździe,

 • Ubezpieczenie Szyb,

 • Zieloną Kartę (poza UE).

Ubezpieczenie AC w Ergo Hestia

Dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym, które kierowca może, ale nie musi wykupywać dla swojego auta, jest polisa AC. Autocasco w Ergo Hestii chroni klienta od utraty, zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży pojazdu. W tym towarzystwie ubezpieczenie autocasco można wykupić nawet dla 10-letniego pojazdu. W standardowej ofercie ubezpieczenia AC pojazdu w Ergo Hestii nie ma ryzyka kradzieży objętego ochroną ubezpieczeniową. To ryzyko dodatkowe, o które klient może rozszerzyć polisę AC za opłatą.

Ubezpieczenie Assistance w Ergo Hestia

Ergo Hestia oferuje klientom ubezpieczenie Assistance, które pozwala na zorganizowanie i pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów udzielenia natychmiastowej pomocy w razie wypadku lub awarii. Ubezpieczenie Assistance będzie do dostępne wyłącznie dla osób, które mają wykupione OC lub AC. Nie jest też dołączane w cenie tych ubezpieczeń. Assistance ubezpieczyciel oferuje w czterech wariantach, które różnią się między sobą zakresem:

 • Mini Assistance,

 • Standard Assistance,

 • Premium Assistance,

 • Prestiż Assistance.

Tylko w pakiecie Mini Assistance ubezpieczenie będzie obejmowało wyłącznie zdarzenia na terenie Polski. Pozostałe działają na obszarze całej Europy.

NNW w Ergo Hestia

Kolejnym ubezpieczeniem towarzyszącym dla kierowców pojazdów mechanicznych może być ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów. Jest to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, w ramach którego Ergo Hestia wypłaca określone świadczenia dla poszkodowanego kierowcy i pasażerów.

Kalkulator OC - Ergo Hestia

Za pośrednictwem strony internetowej Ergo Hestii klient ma możliwość elektronicznego zapytania o cenę ubezpieczenia OC. Wystarczy w tym celu wypełnić stosowny formularz online. Należy w nim podać dane kontaktowe oraz wskazać, jaka oferta interesuje klienta. Wówczas doradca Ergo Hestia skontaktuje się z nim telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Porównaj ceny OC AC w 7 minut

« Powrót do rankingu