Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

ALLIANZ Direct - Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

OC:
Ocena: 4
AC:
Ocena: 4
OC+AC:
Ocena: 3.7
ASSISTANCE:
Ocena: 3.95
Ubezpieczenie samochodu ALLIANZ Direct

Marka ubezpieczeniowa Allianz jest doskonale znana na polskim rynku. W 2017 roku obchodziła 20-lecie istnienia. Zajmuje czołowe miejsca w rankingach towarzystw ubezpieczeniowych. Wchodzi w skład niemieckiego przedsiębiorstwa ubezpieczeniowego Allianz SE, działającego w 70 krajach na całym świecie. Allianz Polska funkcjonowało od 1997 roku, ale obecnie działa jako Allianz Direct, oferując produkty ubezpieczeniowe chroniące mienie czy życie ubezpieczonego. W swoim asortymencie ubezpieczeń posiada szeroki wybór ubezpieczeń komunikacyjnych.

Ubezpieczenie OC w Allianz Direct

Polisa OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, jest obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych podlegających rejestracji, zgodnie z ustawą z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Allianz Direct oferuje swoim klientom polisę OC, chroniąc ich jednocześnie przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód osobowych i majątkowych, spowodowanych przez nich w ruchu drogowym.

W Allianz Direct OC można kupić nawet z 70-procentową zniżką za bezszkodową jazdę. Do tego klient otrzymuje w cenie Assistance Mini, w ramach którego ma zapewnioną pomoc, świadczoną przez całą dobę na terenie Polski, dla wszystkich uczestników wypadku informację prawną. Informacja Prawna to bezpłatne konsultacje telefoniczne z prawnikiem, który udziela ustnej informacji prawnej. Sprawdź w kalkulatorze ubezpieczeń OC AC ile wyniesie Cię składka w Allianz Direct!

Zakres ochrony ubezpieczeniowej świadczonej w ramach ubezpieczenia obowiązkowego OC w Allianz Direct można poszerzyć za dodatkową opłatą o:

  • Assistance opony,

  • Assistance paliwo,

  • Assistance akumulator.

AC w Allianz Direct

Ubezpieczenie Autocasco zapewnia wszechstronną ochronę dla kierowcy i jego pojazdu przed kradzieżą, włamaniem, zniszczeniem czy uszkodzeniem, w wyniku jego własnego działania, sił natury czy nieznanych osób trzecich. W Allianz Autocasco można wykupić z maksymalnie 70-procentową zniżką za bezszkodową jazdę. Klient ma możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o polisę Car Assistance, czyli pomoc na drodze przez 24 h na dobę oraz dokupienia opcji Równa Droga, czyli pokrycie kosztów naprawy uszkodzeń spowodowanych przez wjechanie w uszkodzony fragment drogi, bez utraty zniżek w AC. Uzyskuje w ramach AC łatwe zgłoszenie szkody przez internet lub telefon, możliwość naprawy auta w warsztatach rekomendowanych przez Allianz oraz porady prawnika. Może skorzystać też z opcji braku utraty zniżek w Allianz w AC w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia szyb.

Polisa AC w Allianz Direct gwarantuje, że ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy lub w inny sposób zrekompensuje straty właściciela, jeśli samochód zostanie skradziony, uszkodzony lub zniszczony przez osobę trzecią lub uszkodzony w wyniku wypadku, kolizji, pożaru, wybuchu oraz działania sił przyrody.

Ubezpieczenie NNW w Allianz

W Allianz Direct kierowca może wykupić za dodatkową opłatą ubezpieczenie NNW dla kierowcy i pasażerów, które zapewnia wsparcie finansowe w razie poniesienia uszczerbku na zdrowiu lub śmierci, w następstwie nieszczęśliwego wypadku drogowego w kraju i za granicą. Można zapewnić w ten sposób sobie i pasażerom do 200 00 zł świadczenia na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu - przy sumie ubezpieczenia 100 000 zł. Klient może wypracować do 30 proc. zniżki przy zakupie NNW w pakiecie z OC czy AC.

Ubezpieczenie Assistance w Allianz

Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz Direct oferuje dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne Car Assistance, zapewniające całodobową pomoc w trudnych sytuacjach, do jakich może dojść na drodze. Ubezpieczenie Assistance oferowane jest we współpracy z Mondial Assistance i gwarantuje między innymi brak limitu holowania w Polsce, usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia czy samochód zastępczy nawet do 21 dni.

Kalkulator OC - Allianz Direct

Na stronie internetowej Allianz Direct każdy z klientów może wyliczyć w prosty sposób wysokość składki OC. Do wypełnienia formularza niezbędne jest przygotowanie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego i aktualnej polisy ubezpieczeniowej. Po wpisaniu podstawowych danych dotyczących pojazdu i osoby ubezpieczającej go, podawana jest proponowana wysokość składki i możliwe opcje dodatkowe ubezpieczenia.

Porównaj ceny OC AC w 7 minut

« Powrót do rankingu