Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)?

Wypadek drogowy
Drukuj

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Obowiązkowym ubezpieczeniem dla każdego kierowcy jest polisa OC, która chroni w przypadku spowodowania kolizji na drodze i gwarantuje wypłacenie odszkodowania poszkodowanym przez ubezpieczyciela. Niestety, wypadek to nie tylko uszkodzenie pojazdu. Sprawa się komplikuje, kiedy w wypadku zostaniesz poszkodowany Ty lub Twoi bliscy, z którymi podróżowałeś. W jaki sposób możesz chronić siebie i pasażerów pojazdu? Wykupując ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).


Jaką ochronę zapewnia Ci NNW?Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków zalicza się do grupy ubezpieczeń osobowych, które zapewniają ochronę zdrowia i życia ludzkiego. Przedmiotem ubezpieczenia NNW są trwałe następstwa nieszczęśliwego wypadku, którego skutkiem są uszkodzenia ciała, utrata zdrowia lub życia. Określanie pojęcia nieszczęśliwych wypadków w treści umowy opisanej szczegółowo w ogólnych warunkach ubezpieczenia jest swobodne, ponieważ w kodeksie cywilnym na próżno szukać jego definicji. Mimo to, nieszczęśliwy wypadek definiuje się jako „każde działające z zewnątrz w sposób nagły na ciało ubezpieczonego zdarzenie, w którego bezpośrednim następstwie ubezpieczony niezależnie od swej woli doznał uszkodzenia ciała lub zmarł”. W świetle tej definicji są nimi zdarzenia wywołane siłami zewnętrznymi, które swoje źródło mają poza organizmem ludzkim, występujące w sposób natychmiastowy, nagły, nieprzewidywalny, wbrew woli poszkodowanego, powodujące trwały uszczerbek na zdrowiu poszkodowanego lub jego śmierć.

 

Co zyskasz dzięki ubezpieczeniu NNW?


Gwarantowany zwrot kosztów leczenia (w tym rehabilitacji), które umożliwi Ci wrócić do zdrowia. Ponadto zapewniasz swoim najbliższym wsparcie finansowe, gdyby Ciebie zabrakło.Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków jest dostępne w dwóch wariantach: ubezpieczenie NNW kierowcy oraz ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażera. Ogromną zaletą tej polisy jest stosunkowo niska składka przy szerokim zakresie ochrony udzielanej zarówno pasażerom, jak i kierowcy pojazdu, nawet jeśli to on jest sprawcą zdarzenia. Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie za szkody, które wydarzyły się podczas jazdy albo wsiadania lub wysiadania z pojazdu, zatrzymywania lub postoju pojazdu, naprawy auta na miejscu zdarzenia, załadowywania lub rozładowywania pojazdu, otwierania lub zamykania drzwi, bramy garażu lub posesji, tankowania na stacji paliw.

Ubezpieczenie NNW jest polisą o charakterze dobrowolnym, zatem wyłączenia mogą się różnić między sobą w zależności od zakładu ubezpieczeń. Jednak do wspólnych wyłączeń dla większości ubezpieczycieli należy: prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym, nieważne prawo jazdy posiadane przez kierowcę, spowodowanie szkody umyślnie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) dostępnych na stronie internetowej ubezpieczyciela. 

Pamiętaj, że gdy spowodujesz wypadek drogowy, nie możesz liczyć na jakąkolwiek pomoc ze strony ubezpieczyciela w ramach wykupionej polisy OC! Z tego ubezpieczenia, odszkodowanie otrzymają wyłącznie poszkodowane osoby trzecie!

 

 

 

 

 

 

Porównaj ceny OC AC w 7 minut
Google+FacebookPodziel się:

« Powrót do listy poradników