Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

MTU - Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

OC:
Ocena: 3.7
AC:
Ocena: 3.7
OC+AC:
Ocena: 3.8
ASSISTANCE:
Ocena: 4
Ubezpieczenie samochodu MTU

MTU jest skrótem nazwy Moje Towarzystwo Ubezpieczeniowe. To marka będąca własnością Grupy Ergo Hestia. Oferuje klientom ubezpieczenia w kanałach direct na polskim rynku ubezpieczeniowym od 2005 roku. Ma w swojej ofercie między innymi ubezpieczenia komunikacyjne dla posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz ubezpieczenia mieszkaniowe. W 2015 roku wraz z innymi markami będącymi częścią Grupy Ergo Hestia, MTU przystąpiło do systemu BLS - Bezpośredniej Likwidacji Szkody, wygodnej dla klienta.

OC w MTU

W MTU kierowcy będący właścicielami pojazdów mechanicznych podlegających rejestracji w Polsce mają możliwość dopełnienia obowiązku ubezpieczeniowego i wykupienia polisy OC. Jest to polisa odpowiedzialności cywilnej, której zakres obowiązywania został określony w ustawie o Ubezpieczeniu Obowiązkowym, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczeń Komunikacyjnych z dnia 22 maja 2003 roku. Ubezpieczenie OC w MTU ma atrakcyjną cenę i zapewnia ochronę zarówno w kraju, jak i za granicą. Obejmuje szkody, których następstwem może być śmierć poszkodowanego, uszkodzenie jego ciała, rozstrój zdrowia bądź utrata, zniszczenie lub uszkodzenie należącego do niego mienia.

AC w MTU

W MTU można wykupić również fakultatywne, całkowicie dobrowolne dla posiadaczy pojazdów ubezpieczenie Autocasco. Polisa AC w MTU zapewni klientowi finansową rekompensatę na wypadek uszkodzenia lub utraty samochodu, bez względu na to, czy zdarzenie miało miejsce w kraju, czy za granicą. Ochronie podlega przy tym samochód wraz z jego wyposażeniem podstawowym.

Ubezpieczenie Autocasco w MTU jest oferowane w dwóch wariantach:

  • AC MINI - zapewnia ochronę ubezpieczeniową w ramach zdarzeń związanych z uszkodzeniem, zniszczeniem czy kradzieżą pojazdu, jeśli wystąpi szkoda całkowita;

  • AC MAXI - zapewnia dodatkową ochronę w przypadku wystąpienia szkody częściowej oraz pozwala na wybór systemu rozliczania szkody - na kosztorys lub w warsztacie.

MTU informuje, że jego ubezpieczenie AC jest przeznaczone dla osób fizycznych będących posiadaczami samochodów osobowych lub ciężarowych o ładowności do 2,5 tony i dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, nie starsze niż 15 lat.

Assistance w MTU


 

Ubezpieczenie Assistance w MTU pozwoli zagwarantować kierowcy i jego pasażerom profesjonalną pomoc drogową, w przypadku unieruchomienia, awarii lub szkody powstałej w pojeździe. Obejmuje ono m.in. holowanie do 200 km, dowóz paliwa, samochód zastępczy w przypadku szkody, naprawę pojazdu na miejscu czy telefoniczną pomoc informacyjną.

Ubezpieczenie NNW w MTU

Kierowca może zabezpieczyć siebie i swoich pasażerów, poprzez wykupienie w MTU ubezpieczenia NNW - następstw nieszczęśliwych wypadków, które obejmuje szkody, do których doszło podczas jazdy lub bieżącej obsługi samochodu. Zapewnia ono ochronę przez 24 godziny na dobę. Suma ubezpieczenia wynosi przy tym 10 tys. zł.

Kalkulator OC - MTU

Obsługa online klientów w MTU pozwala na wyliczenie wysokości składki na ubezpieczenie OC dzięki kalkulatorowi. Wystarczy wypełnić intuicyjny, elektroniczny formularz, w którym wpisuje się dane ubezpieczanego pojazdu oraz jego właściciela, wraz z historią przebiegu ubezpieczenia.

Porównaj ceny OC AC w 7 minut

« Powrót do rankingu