Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

InterRisk - Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

OC:
Ocena: 3.45
AC:
Ocena: 3.4
OC+AC:
Ocena: 3.45
ASSISTANCE:
Ocena: 3.8
Ubezpieczenie samochodu InterRisk

Towarzystwo ubezpieczeniowe InterRisk funkcjonuje na polskim rynku ubezpieczeniowym od 1993 roku, początkowo jako Szkolne Towarzystwo Ubezpieczenie STU SA. W 1996 roku głównym akcjonariuszem spółki został amerykański inwestor CIGNA Insurance Company, zaś w 2006 roku spółka dołączyła do Grupy Vienna Insurance. Na początku 2008 roku firma STU SA zmieniła nazwę na InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group.

InterRisk zajmuje się obecnie ubezpieczeniami dla klientów indywidualnych, firm, banków, placówek oświatowych i klientów korporacyjnych.

OC w InterRisk

Ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych nakłada na wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC - odpowiedzialności cywilnej. W InterRisk można kupić taką polisę, która zapewni pokrycie finansowych konsekwencji wypadków. Ubezpieczyciel w przypadku kolizji czy wypadku drogowego wypłaci odszkodowanie osobom, którym kierowca wyrządził szkodę osobową lub majątkową.

Decydując się na wykupienie podstawowego ubezpieczenia OC w InterRisk, ubezpieczyciel w prezencie dołączy do niego pakiet AutoAssistance Start, który obejmuje holowanie pojazdu, naprawę na miejscu zdarzenia oraz pomoc informacyjną po wypadku.

Zakres ochrony ubezpieczeniowej polisy OC można rozszerzyć, decydując się na dokupienie dodatkowych ubezpieczeń w InterRisk:

  • AutoAssistance,

  • AutoSzyby,

  • Ochronę prawną,

  • NNW.

AC w InterRisk

W InterRisk właściciele pojazdów samochodowych mogą wykupić ubezpieczenie Autocasco oparte na formule All risk, czyli obejmujące wszelkie możliwe zdarzenia, skutkujące uszkodzeniem, zniszczeniem lub kradzieżą auta.

Ubezpieczyciel zapewnia klientom pełną ochronę pojazdu przed nieprzewidzianymi zdarzeniami w ramach polisy AC, a szkody mogą przy tym dotyczyć nie tylko samego pojazdu i jego wyposażenia, ale również trwale zamontowanych części oraz bagażu podróżnego, choć wyłącznie do wysokości 300 zł.

Sposób likwidacji szkody z AC w InterRisk uzależniony jest od wieku pojazdu. Jeśli chodzi o samochód do 3. roku eksploatacji, stosuje się wariant Autoryzowany likwidacji szkody, co oznacza naprawę na częściach oryginalnych ASO. Wiek powyżej 3 lat do 10 lat oznacza, że auto może być naprawiane w wariancie Autoryzowanym lub Praktycznym Sieć Partnerska. Dla aut starszych, powyżej 10 lat naprawa następuje w sieci partnerskiej przy użyciu części oryginalnych lub porównywalnej jakości.

Pakiet Auto w InterRisk

Interesującą ofertą towarzystwa InterRisk dla posiadaczy pojazdów mechanicznych jest Pakiet Auto, składający się z 12 elementów. Można z nich wybierać dowolnie i stworzyć ubezpieczenie dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych klienta. Im większy pakiet klient wybiera, korzysta z szerokiego zakresu ochrony i może wypracować wysoką zniżkę.

Większy Pakiet Auto w InterRisk pozwala na otrzymanie bonu o wartości 100 zł na wykonanie badania technicznego auta w sieci stacji diagnostycznych Polskiego Związku Motorowego na terenie całego kraju.  

InterRisk Assistance

W firmie ubezpieczeniowej InterRisk kierowca może skorzystać z ubezpieczenia ASS w dowolnie wybranym pakiecie:

  • Start - pakiet Assistance Start jest dołączany za darmo do ubezpieczenia OC, działa na terenie Polski, po wypadku, pokrywając koszty holowania, naprawy samochodu na miejscu zdarzenia, pojazd zastępczy oraz pomoc informacyjną.

  • Standard - pakiet Assistance Standard dołączany jest za darmo do AC pojazdów młodszych niż 10 lat, działa na terenie Polski, gwarantuje ochronę taką samą jak w pakiecie Start oraz parkowanie pojazdu, zakwaterowanie w hotelu dla kierowcy i pasażerów, wymianę koła, transport medyczny, opiekę nad dziećmi czy kontynuację podróży.

  • Premium - pakiet najbardziej rozbudowany, dodatkowo płatny, z ochroną w Polsce i za granicą, bez limitów holowania pojazdów i ze znacznie wyższym poziomem pokrycia kosztów.

Kalkulator OC - InterRisk

Towarzystwo ubezpieczeniowe InterRisk nie udostępnia na swoich stronach internetowych kalkulatora składki OC.


 

Porównaj ceny OC AC w 7 minut

« Powrót do rankingu