Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Poradniki

Kiedy warto kupić pakiet OC AC?
Właściciel pojazdu mechanicznego podlegającego rejestracji urzędowej zobowiązany jest na mocy istniejącego prawa, do wykupienia dla swojego pojazdu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Może też poszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej dzięki pakietowi OC i AC. Czy jednak warto tego dokonać? Czytaj więcej »
Kolizja - kiedy spisać oświadczenie, a kiedy wezwać policję?
Wszyscy się spieszą. Czas ucieka. Jedni, niczym węże, slalomem omijają ruchome przeszkody w postaci innych, równie spóźnionych uczestników ruchu, drudzy starają się nie zostać przez nich pożartymi. Wszyscy nagminnie łamią przepisy starając się oszukać przeznaczenie i być gdzieś „piętnaście minut temu”. W tak niebezpiecznej, miejskiej dżungli nietrudno o stłuczkę. I co wtedy? Wystarczy jedynie spisać oświadczenie, czy może trzeba wezwać policję? Czytaj więcej »
Jak uzyskać zniżki przy zakupie ubezpieczenia OC?
Czy chcemy czy nie – musimy wykupić polisę odpowiedzialności cywilnej (OC). Na mocy ustawy o działalności ubezpieczeniowej, obowiązkiem każdego właściciela pojazdu jest wykupienie obligatoryjnego ubezpieczenia komunikacyjnego, jakim jest OC. Ma ono na celu zapewniać ochronę osobom trzecim poszkodowanym w wypadkach drogowych. Czytaj więcej »
Korzyści związane z zakupem ubezpieczenia OC przez Internet
Czas to pieniądz, dlatego coraz więcej kierowców decyduje się na zakup obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC, przez Internet. Jest taniej, wygodniej i szybciej. Wniosek o ubezpieczenie można złożyć wypełniając odpowiedni formularz przez Internet – nie trzeba specjalnie udawać się do firmy ubezpieczeniowej. Czytaj więcej »
Wszystko o ubezpieczeniu AC
Ubezpieczenie Autocasco (AC), w odróżnieniu od obowiązkowego OC, jest dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym – jego wykupienie zależy jedynie od Ciebie. Przedmiotem objętym ochroną Autocasco jest pojazd zarejestrowany w Polsce, wraz z wyposażeniem wyszczególnionym we wniosku. AC. Polisa ta rekompensuje szkody powstałe wskutek zniszczenia, uszkodzenia samego pojazdu lub jego wyposażenia. Polisa AC często obejmuje również szkody spowodowane utratą samochodu w wyniku kradzieży. Czytaj więcej »
Wszystko o ubezpieczeniu OC
Stając się szczęśliwym właścicielem samochodu, na mocy ustawy o działalności ubezpieczeniowej, jesteś zobowiązany do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC). Nieważne, czy aktywnie korzystasz ze swojego pojazdu, czy też stoi on w garażu – musimy wykupić polisę OC. Ubezpieczenie OC ma na celu ochronę poszkodowanych osób trzecich w wypadkach drogowych. Zatem, jeśli spowodujesz wypadek, w wyniku którego dojdzie do uszkodzenia pojazdu osoby trzeciej, wówczas nasz ubezpieczyciel pokryje koszty związane z naprawą tego samochodu. Czytaj więcej »
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6