Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Korzyści związane z zakupem ubezpieczenia OC przez Internet

Internet
Drukuj

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Czas to pieniądz, dlatego coraz więcej kierowców decyduje się na zakup obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC, przez Internet. Jest taniej, wygodniej i szybciej. Wniosek o ubezpieczenie można złożyć wypełniając odpowiedni formularz przez Internet – nie trzeba specjalnie udawać się do firmy ubezpieczeniowej.

Jakie korzyści wiążą się z zakupem polisy przez Internet?


Przede wszystkim, osoby zawierające umowę ubezpieczenia przez Internet są objęte dodatkową ochroną prawną – na mocy art. 16c ust. 1 i 2 ustawy o ochronie niektórych praw konsumenckich, jeśli zawrzesz umowę z zakresu czynności ubezpieczeniowych na odległość, to masz prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 30 dni od jej zawarcia, bez podawania przyczyn.


Najważniejszą korzyścią związaną z zawieraniem umowy w ten sposób są niskie ceny. Kupując polisę bez pośrednika, możesz zaoszczędzić nawet kilkanaście procent! Dlaczego? Obsługa klientów za pośrednictwem Internetu jest znacznie tańsza, niż prowadzenie tradycyjnych biur z agentami ubezpieczeniowymi, którzy liczą sobie wysokie prowizje.
 

O czym warto pamiętać?


Jeśli odstępujemy od umowy, to musisz pamiętać, że obowiązuje ona do dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu. Zatem, za okres ochrony ubezpieczeniowej (od zawarcia umowy do odstąpienia), ubezpieczający jest zobowiązany zapłacić składkę ubezpieczeniową. Jeśli zdecydujesz się wysłać oświadczenie listem, to najlepiej poleconym z potwierdzeniem nadania przesyłki. Możemy je również złożyć osobiście w oddziale towarzystwa ubezpieczeniowego, (musimy pamiętać o zachowaniu kopii złożonego pisma) lub na ręce agenta ubezpieczeniowego danego towarzystwa – nieważne jest to, czy dany agent uczestniczył przy podpisywaniu umowy, czy też nie, ma obowiązek przyjąć od Ciebie dokument.

Jeśli odstępujemy od umowy ubezpieczenia obowiązkowego, takiego jak OC, musimy bezzwłocznie zawrzeć kolejną umowę – najpóźniej w dniu odstąpienia od dotychczasowej. Jednak pamiętajmy – odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń rozpoczyna się z chwilą zawarcia umowy i zapłacenia składki ubezpieczeniowej lub jej pierwszej raty. Jeśli nie będziesz posiadać kolejnej umowy, to mogą Cię spotkać tego przykre i przede wszystkim bardzo kosztowne konsekwencje.

 

 
 
Porównaj ceny OC AC w 7 minut
Google+FacebookPodziel się:

« Powrót do listy poradników