Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Kalkulator OC bez podawania danych osobowych - jak działa?

pakiet o ac
Drukuj

Średnia ocena: 0.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Kalkulatory OC to praktyczne narzędzia, które umożliwiają wyliczenie składki na ubezpieczenie OC bez podawania danych osobowych. Cieszy się ono coraz większą popularnością, głównie ze względu na to, że pozwala szybko i bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile zapłacisz za polisę. Dowiedz się, jak działa taki kalkulator oraz jak z niego korzystać.
Kalkulatory OC to narzędzia, z których zdecydowanie warto korzystać. Tym bardziej że ich używanie nie wymaga podawania przez Ciebie żadnych wrażliwych danych. Dzięki takim narzędziom masz pewność, że wybierasz najbardziej opłacalny wariant polisy.

Czym jest kalkulator OC bez podawania danych osobistych?


Kalkulator OC bez danych osobowych jest narzędziem udostępnianym klientom przez porównywarki internetowe, które gromadzą informacje o ofertach poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki niemu możesz szybko sprawdzić, ile zapłacisz za OC w konkretnej firmie. W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia, jakim jest OC, podczas zakupu polisy warto kierować się przede wszystkim ceną. Przepisy prawa regulują bowiem zakres ochrony – w każdym towarzystwie jest on taki sam.

Porównanie poszczególnych ofert pozwoli Ci wybrać najtańszą polisę OC. Mimo że korzystając z kalkulatora, nie musisz podawać w nim takich informacji jak imię i nazwisko czy numer PESEL, to niezbędne jest wpisanie istotnych dla ubezpieczyciela danych.

Kalkulator OC bez podawania danych – co trzeba w nim wpisać?


Kalkulator OC wymaga podania informacji dotyczących zarówno kierowcy, jak i pojazdu. Na ich podstawie jest możliwe dopasowanie oferty. Parametry auta, które musisz wpisać w takim kalkulatorze, to przede wszystkim:
 • marka i model,
 • rok produkcji,
 • przebieg,
 • rodzaj paliwa,
 • moc i pojemność silnika,
 • miejsce parkowania,
 • ilość zabezpieczeń antywłamaniowych.
Z kolei najważniejsze informacje dotyczące właściciela pojazdu, to:
 • wiek,
 • data zdobycia uprawnień,
 • stan cywilny,
 • kod pocztowy miejsca zamieszkania,
 • liczba dzieci,
 • historia ubezpieczenia.
Pamiętaj, że każdy kalkulator online może wymagać podania innych danych. Niektóre z nich są obowiązkowe, a inne opcjonalne. Im więcej ich podasz, tym dokładniejszą kalkulację możesz otrzymać.

Czy w kalkulatorze trzeba podawać dane kontaktowe?


Większość kalkulatorów dostępnych online umożliwia porównanie ofert i wyliczenie składki bez podawania danych kontaktowych. W takim przypadku jednak tracisz możliwość kontaktu ze strony doradcy, jeśli pojawią się pewne niejasności lub trudności w sporządzeniu kalkulacji. Bardzo często taka rozmowa pozwala na wprowadzenie w kalkulatorze dodatkowych informacji, które mogą wpłynąć na obniżenie składki.

Kalkulator OC bez telefonu czy adresu e-mail uniemożliwia otrzymanie pomocy w wyborze najkorzystniejszej oferty ubezpieczenia OC. Jest to rozwiązanie dla osób, które doskonale wiedzą, na czym najbardziej im zależy i nie potrzebują konsultować swojego wyboru. Jeśli jednak zdecydujesz się na podanie danych kontaktowych, to możesz liczyć nie tylko na fachowe doradztwo. Zostaniesz także poinformowany z wyprzedzeniem o tym, że Twoje ubezpieczenie dobiega końca, dzięki czemu będziesz mógł znaleźć inną ofertę, która może być zdecydowanie korzystniejsza.

Kalkulator OC bez podawania danych – najważniejsze zalety


Kalkulator OC bez danych osobowych przede wszystkim daje duże poczucie prywatności. Nie podajesz w nim wrażliwych informacji, takich jak numer PESEL. Dzięki temu masz pewność, że Twoje dane nie wyciekną i nie zostaną wykorzystane w niewłaściwy sposób. Jest to więc narzędzie dla osób, które cenią sobie prywatność i bezpieczeństwo w sieci.

Musisz jednak wiedzieć, że kalkulatory online są w odpowiedni sposób zabezpieczone. Korzystając z narzędzi umieszczonych na sprawdzonych stronach, które wymagają podawania danych, możesz być o nie spokojny, gdyż są dobrze chronione.

Kalkulator OC bez podawania danych to świetny sposób na szybkie wyliczenie składki bez wychodzenia z domu. Z tego narzędzia możesz skorzystać w dowolnym miejscu, gdyż potrzebujesz tylko dostępu do Internetu. Korzystając ze smartfona, komputera czy tabletu łatwo obliczysz, ile wyniesie Twoja składka.

Kalkulator OC online bez podawania danych – jak z niego korzystać?


Korzystanie z takiego narzędzia jest intuicyjne i nie powinno sprawić większego problemu nawet osobom, które mają z nim kontakt po raz pierwszy. Warto jednak wiedzieć, jakie dane należy w nim po kolei uzupełnić, aby otrzymać listę ofert wybranych towarzystw. Mimo że kalkulatory mogą się od siebie nieco różnić, to zasada ich działania jest taka sama.
 1. Ogólne dane dotyczące ubezpieczanego pojazdu oraz typu ubezpieczenia – na samym początku musisz podać informacje związane z Twoim autem, a przede wszystkim model, markę, rok produkcji, pojemność silnika, rodzaj paliwa, liczbę drzwi i wersję samochodu. Na tym etapie także zaznaczasz, jaki rodzaj polisy Cię interesuje oraz od kiedy ma ona obowiązywać.
 
 1. Szczegółowe informacje o samochodzie – w tym miejscu musisz podać szczegóły związane z Twoim autem. Kalkulator OC bez danych wymaga zaznaczenia, czy pojazd jest zarejestrowany na osobę fizyczną, do jakich celów będzie wykorzystywany, jaki ma aktualny oraz przewidywany przebieg. Niezbędne jest także uzupełnienie rubryk dotyczących kraju i daty pierwszej rejestracji, a także daty rejestracji przez obecnego właściciela. Na tym etapie możesz także podać numer rejestracyjny, dzięki czemu otrzymasz korzystniejsze oferty dopasowane indywidualnie do Ciebie.
 
 1. Dane dotyczące stosowanych zabezpieczeń – są to przede wszystkim informacje związane z rodzajem zabezpieczeń antykradzieżowych stosowanych w pojeździe, a także miejsca, w którym będzie on parkowany nocą. Kalkulator może także wymagać podania informacji, czy auto będzie użytkowane za granicą, a jeśli tak, to przez jaki okres.
 
 1. Pytania dotyczące kierowcy – jest to część, której obawia się najwięcej osób.  Kalkulator OC bez podawania danych ogranicza do minimum informacje, które musisz w nim podać. Niezbędne jest udzielenie odpowiedzi na pytanie o wiek kierowcy oraz doświadczenia za kierownicą. Musisz także podać kod pocztowy Twojego miejsca zamieszkania, stan cywilny, liczbę dzieci oraz swoją płeć. W tej części możesz także zaznaczyć, czy Twój samochód będzie miał współwłaścicieli. Jeśli tak, to będziesz musiał odpowiedzieć na kilka pytań, które dotyczą tych osób.
 
 1. Dotychczasowa historia ubezpieczenia – na tym etapie musisz podać informacje dotyczące tego, od jak dawna kupujesz ubezpieczenie swojego pojazdu, a także, czy było z niego wypłacane odszkodowanie.
 
Po uzupełnieniu wszystkich pól otrzymasz listę ofert ubezpieczenia OC w różnych towarzystwach. Pamiętaj, że niektórzy ubezpieczyciele mogą wymagać podania bardziej szczegółowych danych, dlatego nie dostaniesz od nich propozycji ubezpieczenia OC.

Jak kupić ubezpieczenie OC za pomocą kalkulatora ofert?


Listę ofert ubezpieczeń OC możesz posortować, wybierając konkretny parametr. Z łatwością to zrobisz, biorąc pod uwagę cenę lub kolejność alfabetyczną. Możesz także zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi konkretnej oferty. Dzięki temu dowiesz się m.in. czy możesz zapłacić za ubezpieczenie w ratach.

Jeśli wybrana oferta jest dla Ciebie interesująca, to możesz kupić ubezpieczenie wygodnie bez wychodzenia z domu. Pamiętaj, że na tym etapie jest już niezbędne podanie Twoich danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, numer PESEL czy dane kontaktowe. Są one potrzebne do zawarcia umowy.

Większość towarzystw umożliwia opłacenie wybranej polisy OC wygodnie przez Internet. Możesz to zrobić za pomocą przelewu online, BLIK-a lub karty kredytowej. Zapoznaj się z dostępnymi formami płatności przed wyborem polisy, aby sprawdzić, czy będziesz mógł zapłacić za ubezpieczenie tak, jak chcesz.

Kalkulator OC bez podawania danych wymaga wprowadzenia najważniejszych informacji dotyczących pojazdu oraz jego właściciela. Bez nich nie jest bowiem możliwe przygotowanie kalkulacji. Takie porównywarki mogą wymagać podania większej ilości danych, niż w przypadku wyliczeń w konkretnym towarzystwie. Jest to związane z tym, że obsługują one wiele firm jednocześnie. Dzięki temu otrzymasz wgląd do ofert najpopularniejszych towarzystw na rynku – to pozwoli Ci wybrać najtańsze OC.

Porównaj ceny OC AC w 7 minut
Google+FacebookPodziel się:

« Powrót do listy poradników