Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Jak uzyskać zniżki przy zakupie ubezpieczenia OC?

piggy bank
Drukuj

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Czy chcemy czy nie – musimy wykupić polisę odpowiedzialności cywilnej (OC). Na mocy ustawy o działalności ubezpieczeniowej, obowiązkiem każdego właściciela pojazdu jest wykupienie obligatoryjnego ubezpieczenia komunikacyjnego, jakim jest OC. Ma ono na celu zapewniać ochronę osobom trzecim poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Za co można uzyskać zniżki na polisę OC?

Towarzystwa ubezpieczeniowe na różnych postawach udzielają swoim klientom zniżek. Najczęściej zniżki można uzyskać za:

 1. Bezszkodową jazdę

  Zniżki z tytułu bezszkodowej jazdy są swego rodzaju formą nagradzania rozsądnych kierowców.

 2. Doświadczenie i wiek kierowcy

  Im jesteś starszy, tym niższą składkę zapłacisz. Kierowcy, których wiek nie przekracza 26 lat, zaś prawo jazdy posiadają krócej niż 3 lata, mogą zapłacić nawet 4 razy więcej niż pozostali.

 3. Współwłaściciela pojazdu

  Wpisując w dowód rejestracyjny pojazdu współwłaściciela pojazdu, można uzyskać naprawdę sporą zniżkę – jest to najlepszy sposób zmniejszenia składki OC dla młodych i niedoświadczonych kierowców.

 4. Opłacenie polisy z góry za cały rok

  Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują zniżki za opłacenie OC z góry, zamiast w systemie ratalnym.

 5. Miejsce zamieszkania

  Na wsiach i w małych miasteczkach istnieje zdecydowanie mniejsze prawdopodobieństwo kolizji, niż w dużych miastach, za co ubezpieczyciele udzielają zniżek. Co więcej – wysokość składki zależy od statystyk wypadków w danej miejscowości, a nie bezpośrednio od wielkości miejscowości.

 6. Wykonywanie konkretnych zawodów

  W zależności od firmy ubezpieczeniowej, osoby wykonujące zawody uznane przez ubezpieczyciela za uprzywilejowane, otrzymują z tego tytułu specjalne zniżki.

 7. Markę i rodzaj pojazdu

  Na zniżki przy zakupie ubezpieczenia OC mogą liczyć właściciele samochodów takich marek, jak Fiat, Opel, Toyota, Skoda czy Volkswagen, ponieważ są mniej ryzykownymi klientami dla towarzystw ubezpieczeniowych, niż np. kierowca Porche.

  Rodzaj samochodu – osobowy czy dostawczy, również ma znaczenie, a przede wszystkim pojemność silnika pojazdu. Właściciel Audi a4 z silnikiem 1.8 zapłaci niższą składkę OC niż właściciel takiego samego modelu, ale z silnikiem 3.0. Im pojemność Twojego silnika jest mniejsza, tym większa zniżka na OC.

 8. Rok produkcji samochodu

  Na najlepsze warunki cenowe ubezpieczenia OC mają szanse właściciele nowych i kilkuletnich pojazdów. W tym przypadku nie gra roli ani marka, ani pojemność silnika – jeśli pojazd jest nowy, to ryzyko związane z kolizją spowodowaną usterką techniczną jest bardzo małe.

 

Porównaj ceny OC AC w 7 minut
Google+FacebookPodziel się:

« Powrót do listy poradników