Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Ubezpieczenie NNW - kiedy przyda się kierowcy?

NNW kierowcy i pasażerów
Drukuj

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) przydaje się nie tylko młodzieży szkolnej i turystom na wakacjach, ale także kierowcom. Dlaczego każdy właściciel pojazdu powinien pomyśleć o zakupie takiej polisy? NNW kierowcy jest doskonałym uzupełnieniem obowiązkowego ubezpieczenia OC.
Kierowcy co roku wykupują ubezpieczenie OC, które w razie spowodowania przez nich wypadku drogowego pozwoli na pokrycie szkód oraz wypłatę świadczeń dla poszkodowanych. Problem pojawia się w momencie gdy sam sprawca kolizji zostanie poszkodowany albo uszkodzi własny pojazd. Ubezpieczenie OC w takiej sytuacji, nie zapewni mu pokrycia szkód czy rekompensaty za poniesiony uszczerbek na zdrowiu.

Ubezpieczenie NNW – zakres ochrony


Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) warto mieć zawsze – w końcu nieszczęśliwe wypadki mogą zdarzyć się wszędzie: w domu, w pracy, na wakacjach, na ulicy czy w czasie jazdy samochodem. Statystyki policyjnie nie kłamią – każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wypadków i kolizji w których są poszkodowani.

Kogo można ubezpieczyć w ramach ubezpieczenia NNW? Na rynku dostępne są zarówno oferty NNW kierowcy jak i NNW kierowcy i pasażera.  Zaletą ubezpieczenia NNW jest dość niska składka oraz szeroki zakres ochrony udzielanej kierowcy pojazdu jak i pasażerom.

W ramach tej polisy ubezpieczyciel może wypłacić odszkodowanie za szkody polegające na uszkodzeniu ciała i powodujące uszczerbek na zdrowiu lub śmierć ubezpieczonego, które nastąpiły:

1. jako następstwo wypadków drogowych powstałych w związku z ruchem pojazdu,
2. podczas wsiadania lub wysiadania z pojazdu,
3. w czasie zatrzymania lub postoju pojazdu,
4. w trakcie naprawy auta na miejscu zdarzenia,
5. w czasie otwierania lub zamykania drzwi bądź bramy garażu lub posesji,
6. podczas pobierania paliwa na stacji paliw.

Sumy ubezpieczenia w ubezpieczeniu NNW


Sumy ubezpieczenia w ubezpieczeniu NNW kierowcy ustalane są indywidualnie. Mogą to być kwoty od min. 5 tys. zł do max.100 tys. zł w zależności od oferty firmy ubezpieczeniowej. Nie warto ubezpieczać się na małe kwoty – niska suma ubezpieczenia nie pokryje kosztów leczenia ani nie będzie stanowiła należytej rekompensaty za doznany uszczerbek na zdrowiu. Wysokość wypłaconego świadczenia zależy wprost od sumy ubezpieczenia oraz wielkości trwałego uszczerbku na zdrowiu (w przypadku śmierci ubezpieczonego świadczenie sięga od 50 do 100% sumy ubezpieczenia, w przypadku uszczerbku oszacowanego w wysokości 5%, świadczenie wynosi - 5% sumy ubezpieczenia itd.)
 
Przykład: Kierowca A ubezpieczył się na 100 tys. zł, podczas gdy kierowca B na 10 tys. zł. Obaj spowodowali wypadek drogowy, w którym zostali poszkodowani. W obu przypadkach trwały uszczerbek na zdrowiu został określony na poziomie 10 proc. Kierowcy A wypłacono świadczenie o wysokości 10 tys. zł za które mógł opłacić swoje leczenie. Kierowcy B wypłacono 1 tys. zł, który był ledwie kroplą w morzu potrzeb poszkodowanego kierowcy. 
Porównaj ceny OC AC w 7 minut
Google+FacebookPodziel się:

« Powrót do listy poradników