Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Jak sfinansować zakup motocykla?

Drukuj

Średnia ocena: 0.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Kupno motocykla może wiązać się z koniecznością przeznaczenia na ten cel sporej sumy pieniędzy. Z tego powodu wiele osób decyduje się na wzięcie kredytu.
Kupno motocykla może wiązać się z koniecznością przeznaczenia na ten cel sporej sumy pieniędzy. Z tego powodu wiele osób decyduje się na wzięcie kredytu. Taka pomoc finansowa może jednak występować w kilku wariantach. Jaki kredyt wybrać? Jak działa każdy z nich?
Sposoby finansowania zakupu motocykla


Kupno motocykla wiąże się z koniecznością wygospodarowania od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli nie dysponujesz taką sumą, możesz wziąć kredyt. Banki oferują kilka opcji, które różnią się od siebie wysokością rat, terminem spłaty czy innymi szczegółami. Wyróżnia się:
  • kredyt gotówkowy,
  • kredyt celowy na motocykl,
  • leasing.
Istnieje również opcja wypożyczenia motocykla na długi czas. Wiele osób chce jednak zakupić własny pojazd i samodzielnie o nim decydować.


Jak działa kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest bardzo elastyczną opcją. Pozwala on na przeznaczenie otrzymanej kwoty na dowolny cel. Nie musisz przedstawiać bankowi potwierdzenia wydania pieniędzy na daną rzecz bądź usługę. Wiąże się on jednak z nieco większymi ratami niż wariant celowy.
Na rynku można znaleźć wiele ofert dotyczących kredytów gotówkowych. Warto porównywać je ze sobą, by znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie. W ten sposób można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych na kupnie motocykla za pożyczone środki.


Jak działa kredyt celowy?

Kredyt na motocykl jest kredytem celowym. Zwykle mowa o środkach na samochód, które dotyczą również wielu innych pojazdów, w tym także skuterów, ciężarówek, traktorów czy maszyn rolniczych. To znacznie bardziej opłacalny kredyt niż wariant gotówkowy. W jego przypadku występują bowiem niższe raty, ale konsument musi udokumentować swoje wydatki.
Wydanie kredytu wiąże się z koniecznością dostarczenia do banku dokumentów, które dotyczą danego pojazdu. Po jego zakupieniu trzeba również to potwierdzić. Taki kredyt jest zatem znacznie tańszy, ale wiąże się w większą liczbą formalności.


Jak działa leasing?

Leasing może występować zarówno w formie dla przedsiębiorców, jak i konsumenckiej. W ten sposób da się optymalizować koszty w przypadku firm, co ma wpływ na płacone podatki. Zazwyczaj po zakończeniu umowy można wykupić pojazd, co dla wielu osób jest bardzo opłacalną opcją.


Jaki sposób finansowania zakupu motocykla opłaca się najbardziej?

Wiesz już, że istnieje kilka sposobów na sfinansowanie zakupu motocykla. Jeśli potrzebujesz pieniędzy wyłącznie na ten cel, najlepszym rozwiązaniem jest kredyt samochodowy. W ten sposób uzyskasz najniższe raty, a cała operacja stanie się zdecydowanie najtańsza. Kredyt tego typu występuje zarówno w wersji standardowej, jak i jednoratowej czy nawet balonowej. Warto zastanowić się więc nad tym, czy dysponujesz wkładem własnym i w jaki sposób chcesz rozłożyć kolejne raty.
Warto dopasować sposób finansowania motocyklu do własnych potrzeb. Jeśli nie chcesz przedstawiać bankowi potwierdzenia zakupienia pojazdu i realizować wielu formalności, dobrym pomysłem jest wariant gotówkowy. Okazuje się on nieco droższy, ale pozwala na załatwienie całej operacji szybciej, co często ma ogromne znaczenie.


Porównywanie poszczególnych kredytów

Dobrą praktyką jest porównywanie poszczególnych ofert banków. W ten sposób można wybrać propozycję, która sprawi, że będziesz musiał oddać niewiele większą kwotę od tej pożyczonej. Warto pamiętać, że banki naliczają nie tylko odsetki, lecz także prowizję. Istnieją jednak instytucje, które przy konkretnych kwotach rezygnują z tego drugiego elementu. Warto więc sprawdzać oferty na bieżąco. Ze względu na rosnąca konkurencję zmieniają się one bowiem niezwykle szybko.
Internetowe porównywarki jak np. https://finanse.rankomat.pl/ są niezwykle proste w użyciu. Wystarczy raz wpisać najważniejsze informacje na temat kredytu na motocykl, a system pokaże oferty różnych banków, nie tylko tych największych. W ten sposób można zaoszczędzić czas i na spokojnie zapoznać się ze szczegółami. Nie musisz chodzić bezpośrednio do siedzib banków, by sprawdzić, ile będzie kosztować wzięcie kredytu w konkretnym miejscu.

Google+FacebookPodziel się:

« Powrót do aktualności