Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Co warto wiedzieć o autocasco w firmie Warta?

Problemy z autem - kup ubezpieczenie
Drukuj

Średnia ocena: 0.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Najważniejsze informacje o autocasco w Warta: dla kogo ubezpieczenie AC w Warta, jaki zakres ochrony oraz jakie są najważniejsze korzyści z zakupu tego dobrowolnego ubezpieczenia samochodu.

logotyp WartaWarta proponuje ubezpieczenie w dwóch wariantach: Autocasco Standard i Autocasco Komfort.

Autocasco Standard w Warcie

Dla kogo? Dla posiadaczy wszystkich rodzajów pojazdów.

Zakres ubezpieczenia. W ramach autocasco można ubezpieczyć auto na wypadek jego uszkodzenia, zniszczenia oraz od kradzieży. Warta gwarantuje wypłatę równą wartości samochodu z dnia zdarzenia, a także pokryje koszty naprawy zniszczeń pojazdu powstałych przy próbie włamania, dewastacji czy krótkotrwałej kradzieży, gdy pojazd został odnaleziony.

Zakres terytorialny ochrony ubezpieczeniowej. Ochrona działa na terenie Polski, pozostałych państw europejskich (w tym Rosji i Turcji w europejskich częściach terytoriów) oraz Maroku, Tunezji i Izraelu.

Korzyści ubezpieczenia Autocasco Standard

1. Ochrona przed skutkami wypadku i działania żywiołów według formuły all risks. Umowa ubezpieczenia AC obejmuje wszystkie ryzyka takie jak np. wypadek, powódź oraz wszystkie inne, które nie zostały wyraźnie wyłączone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.
2. Dwa warianty naprawy pojazdu – naprawa w ASO lub w sieciach warsztatów niezależnych.
3. Brak franszyzy integralnej – ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność za każde uszkodzenie, a nie dopiero od określonej kwoty.
4. Opcje dodatkowe – umowę polisy autocasco można rozszerzyć o:
  • opcja nieredukcyjnej sumy ubezpieczenia (po wypłacie odszkodowania suma ubezpieczenia nie zostanie zmniejszona o wypłaconą kwotę),
  • opcja wypłaty odszkodowania z uwzględnieniem kosztów części nowych oryginalnych,
  • opcja zastosowania stawek za roboczogodzinę Autoryzowanych Stacji Obsługi,
  • opcja zniesienia 10 proc. wkładu własnego.

Autocasco Komfort w Warcie

Dla kogo? Dla posiadaczy stosunkowo nowych pojazdów osobowych (do 6 lat).

Zakres ubezpieczenia. W ramach autocasco można ubezpieczyć auto na wypadek jego uszkodzenia, zniszczenia oraz od kradzieży. Warta pokryje koszty naprawy zniszczeń pojazdu powstałych przy próbie włamania, dewastacji czy krótkotrwałej kradzieży, gdy pojazd został odnaleziony.

Zakres terytorialny ochrony ubezpieczeniowej. Ochrona działa na terenie Polski, pozostałych państw europejskich (w tym Rosji i krajach wyłonionych z byłego ZSRR a także Turcji w europejskich częściach terytoriów) oraz Maroku, Tunezji i Izraelu – z wyłączeniem Gruzji.

Korzyści ubezpieczenia Autocasco Komfort
1. Ochrona przed skutkami wypadku i działania żywiołów według formuły all risks. Umowa ubezpieczenia AC obejmuje wszystkie ryzyka takie jak np. wypadek, powódź oraz wszystkie inne, które nie zostały wyraźnie wyłączone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. 

2. Brak franszyzy integralnej – ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność za każde uszkodzenie, a nie dopiero od określonej kwoty.

Ubezpieczenie od kradzieży, włamania i dewastacji.

4. Brak dopłat po wypłacie odszkodowania w celu uzupełnienia sumy ubezpieczenia - nieredukcyjna suma ubezpieczenia czyli po wypłacie odszkodowania suma ubezpieczenia nie zostanie zmniejszona o wypłaconą kwotę.

5. Odszkodowanie wyliczane na podstawie kosztów zakupu oryginalnych części z logo producenta pojazdu (bez uwzględnienia tzw. amortyzacji).

6. Koszty naprawy obliczane według stawek autoryzowanych stacji obsługi.

7. Pełne odszkodowanie bez potrąceń – bez udziału własnego.

8. Trzyletnia gwarancja dla nowych samochodów wyliczania odszkodowania według wartości pojazdu wpisanej na fakturze.

9. Assistance Złoty bez dodatkowych opłat a w nim: pomoc po wypadku i w razie awarii lub sytuacjach takich jak przedziurawienie opony czy brak paliwa – pomoc do 25 km od miejsca zamieszkania (przy dodatkowej opłacie wariant Złoty+ bez limitu terytorialnego oraz samochód zastępczy na 5 dni jeśli nie ma możliwości naprawić go na miejscu).

10. Ubezpieczenie bagażu – odszkodowanie za zniszczony sprzęt elektroniczny (laptopy, sprzęt nawigacyjny), wózki dziecięce, torby i walizki. 
Porównaj ceny OC AC w 7 minut
Google+FacebookPodziel się:

« Powrót do listy poradników