Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

You Can Drive - Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

OC:
Ocena: 4.45
AC:
Ocena: 4.2
OC+AC:
Ocena: 4.3
ASSISTANCE:
Ocena: 4
Ubezpieczenie samochodu You Can Drive

You Can Drive You Can Drive to jedna z najmłodszych marek na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Jest ona własnością Grupy Ergo Hestia. You Can Drive obok ubezpieczeń komunikacyjnych ma w asortymencie ubezpieczenia podróżne. Wszystkie można nabyć w kanale direct przez Internet. Produkty kierowane są głównie do osób młodych, które mają często problemy ze znalezieniem odpowiednich dla nich polis w atrakcyjnej cenie. Ubezpieczyciel współpracuje z siecią profesjonalnych warsztatów samochodowych INTERCARS oraz z siecią likwidatorów EPU - Ekspert Pomoc Ubezpieczeniowa.

OC w You Can Drive

Kierowca posiadający samochód podlegający rejestracji, powinien ubezpieczyć go w ramach podstawowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Każda polisa, bez względu na wybór firmy ubezpieczeniowej, z którą klient podpisuje umowę, będzie miała taki sam zakres, określony ustawowo, podobnie jak i sumę ubezpieczenia. W You Can Drive można otrzymać korzystną ofertę na OC, zwłaszcza dla młodych, niedoświadczonych kierowców. W innych firmach ubezpieczeniowych ich młody wiek oraz krótkie doświadczenie w jeździe samochodem sprawiają, że nakładana jest na nich zwyżka ubezpieczeniowa, wpływająca na ostateczną wysokość składki. W You Can Drive mogą otrzymać korzystną ofertę cenową na OC. Atrakcyjnie wygląda także pakiet polis OC i AC.

Ubezpieczenie AC w You Can Drive

Dla kierowcy nieobowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym jest polisa AC - Autocasco. Chroni ona pojazd przed utratą, zniszczeniem lub uszkodzeniem. Celem ubezpieczenia AC jest zrekompensowanie kosztów w sytuacji uszkodzenia lub kradzieży pojazdu, które w przeciwnym wypadku właściciel musiałby ponieść samodzielnie. W You Can Drive można zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia Minicasco, które chroni samochód i jego wyposażenie w zakresie tych samych szkód, co w przypadku AC, ale odszkodowanie wypłacane jest wyłącznie, gdy wystąpi szkoda całkowita, rozumiana jako kradzież pojazdu lub uszkodzenie przekraczające 70 proc. jego wartości. Zaletą minicasco jest jego niska cena w stosunku do ubezpieczenia Autocasco w tradycyjnej formie.

Ubezpieczenie Assistance w You Can Drive

W czasie jazdy samochodem wiele może się zdarzyć, dla warto, aby kierowca posiadał ubezpieczenie Assistance. W You Can Drive jest ono oferowane w kilku pakietach Auto Pomocy:
  • Auto Pomoc - Basic: podstawowy zakres ubezpieczenia, z pokryciem kosztów holowania samochodu do 100 km, jeśli został on uszkodzony w wypadku.
  • Auto Pomoc - Standard Polska: obejmuje organizację i pokrycie kosztów naprawy samochodu na miejscu awarii lub koszty jego holowania na dystansie do 100 km oraz pokrycie kosztów parkingu strzeżonego.
  • Auto Pomoc - Standard Europa: tożsamy zakres ochrony jak w przypadku pakietu Standard Polska, ale funkcjonuje na terenie całej Europy, z wyłączeniem Albanii, Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy.
  • Auto Pomoc - Premium: najwyższy wariant ubezpieczenia Assistance, zapewniający pokrycie kosztów naprawy, holowania czy parkingu strzeżonego oraz kosztów pobytu w hotelu lub transportu do miejsca docelowego podróży bądź do domu.

NNW w You Can Drive

W You Can Drive można do ubezpieczenia OC i AC dokupić pakiet NNW kierowcy i pasażerów. Jest to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub w Europie, z wyłączeniem Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy. Suma ubezpieczenia może wynieść 15 tys. zł lub 30 tys. zł na każdą osobę.

Kalkulator OC - You Can Drive

W serwisie internetowym firmy ubezpieczeniowej You Can Drive udostępniono kalkulator OC. Jest to elektroniczny formularz, w którym użytkownik wpisuje wszystkie dane dotyczące samochodu, m.in. rok produkcji, markę, model, tym nadwozia, pojemność silnika, oraz dane właściciela pojazdu: wiek, rok wydania prawa jazdy, historię ubezpieczenia, dane kontaktowe i adresowe. Kalkulator szybko i skutecznie wyliczy wysokość składki na OC na podstawie podanych informacji.

Porównaj ceny OC AC w 7 minut

« Powrót do rankingu