Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

ABC oferty autocasco w Aviva

wypadek
Drukuj

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Najważniejsze informacje o autocasco w Aviva: dla kogo ubezpieczenie AC w Aviva, jaki zakres ochrony oraz jakie są najważniejsze korzyści z zakupu dobrowolnego ubezpieczenia samochodu.
logo AvivaDla kogo autocasco w AVIVA?
Posiadacze zarejestrowanych pojazdów mechanicznych. Ubezpieczenie AC w AVIVA dotyczy samochodów, których wiek nie przekracza 12 lat.

Czego dotyczy autocasco w AVIVA?
W ramach ubezpieczenia AC  firma AVIVA ubezpiecza:
  • samochód i jego wyposażenie,
  • fotelik dla dziecka,
  • wyposażenie dodatkowe o wartości do 2000 zł (przy dodatkowej opłacie składki istnieje możliwość ubezpieczenia wyposażenia do wartości 4 000zł).
Zakres terytorialny autocasco w AVIVA
Autocasco obejmuje zakresem ochrony terytorium Polski oraz innych państw Europy, z wyłączeniem Rosji. Ponadto, przy szkodach polegających na kradzieży, kradzieży z włamaniem czy rozbojem pojazdu, ubezpieczenie AC nie obejmuje ochroną terytorium Rosji, Ukrainy, Białorusi oraz Mołdawii.

Korzyści ubezpieczenia AC w AVIVA
1. Suma ubezpieczenia nie jest pomniejszana o kwotę wypłaconego odszkodowania – jeśli w ciągu jednego okresu ubezpieczenia kierowca zgłosi kilka szkód częściowych, to w razie kradzieży pojazdu otrzyma odszkodowanie odpowiadające rynkowej wartości pojazdu, bez względu na wcześniejsze wypłaty odszkodowania.

2. Kwotowy udział własny – wiesz ile zapłacisz lub... nie płacisz wcale.  W przeciwieństwie do ofert z procentowym udziałem własnym, kierowcy posiadający ubezpieczenie AC w AVIVA z góry wiedzą jaką kwotę poniosą przy likwidacji szkody.  Klient ma wybór: albo rezygnuje z wkładu własnego albo wybiera konkretną wartość kwotową w jakiej wysokości pokryje szkody we własnym zakresie: 500 zł, 1000 zł, 1500 zł lub 2000 zł.

3. Odszkodowanie za skradziony samochód w wysokości wartości rynkowej nowego pojazdu danej marki, typu i wersji wyposażenia. Należy spełnić następujące warunki:
  • ubezpieczony był pierwszym właścicielem pojazdu,
  • auto zostało kupione w Polsce w autoryzowanej sieci dealerskiej,
  • pojazd był eksploatowany do dnia utraty nie dłużej niż 12 miesięcy, licząc od daty pierwszej rejestracji,
  • w okresie od dnia nabycia pojazdu do dnia jego utraty samochód nie został uszkodzony i nie zgłaszano żadnych szkód z tytułu uszkodzenia pojazdu.

4. Bezpłatny samochód zastępczy. W ramach ubezpieczenia AC w Aviva, w przypadku naprawy auta, ubezpieczony otrzyma bezpłatny samochód zastępczy na okres naprawy (maksymalnie do 14 dni).

5. Odszkodowanie w przypadku zgubienia czy kradzieży kluczy. Jeśli koszty wymiany lub przeprogramowania nie przekroczą 500 zł, wypłata odszkodowania nie będzie miała wpływu na zniżkę posiadaną przez ubezpieczonego.

6. Ochrona zniżek w AC. Przy zawarciu umowy ubezpieczenia AC, klient może wykupić dodatkową opcję jaką jest ochrona zniżki za bezszkodową jazdę (zniżka nie zostanie zmniejszona pod warunkiem, że w ciągu 3 ostatnich okresów ubezpieczenia, kierowca zgłosił mniej niż 3 szkody).
Porównaj ceny OC AC w 7 minut
Google+FacebookPodziel się:

« Powrót do listy poradników