Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

LIBERTY UBEZPIECZENIA - Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

OC:
Ocena: 4.8
AC:
Ocena: 4.7
OC+AC:
Ocena: 4.75
ASSISTANCE:
Ocena: 4.4
Ubezpieczenie samochodu LIBERTY UBEZPIECZENIA

Liberty Ubezpieczenia

Marka Liberty Ubezpieczenia jest dość nowa na polskim rynku ubezpieczeniowym, bowiem istnieje dopiero od 1 października 2016 roku. Stanowi własność doświadczonej grupy ubezpieczeniowej AXA, która dokonała przejęcia portfela ubezpieczeń polskiego oddziału Liberty Seguros. Klientom w Polsce pod marką Liberty Ubezpieczenia oferowane są polisy komunikacyjne, w tym: OC, AC, NNW, assistance, a także ubezpieczenia turystyczne, dla przedsiębiorstw i ubezpieczenia mieszkaniowe. Polisy w Liberty Ubezpieczenia można wykupić w kanałach direct przez internet i telefon lub w multiagencjach, które zlokalizowane są na terenie całego kraju.

W Polsce marka Liberty Direct działała już od 2007 roku, a w 2014 została zmieniona na Liberty Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie OC w Liberty Ubezpieczenia

Obowiązkowym ubezpieczeniem dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego jest ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Taki wymóg nakłada na polskich właścicieli pojazdów podlegających rejestracji ustawa o z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

W Liberty Direct klient może wykupić OC w jednym z dwóch pakietów:

  • OC z Mini Assistance w cenie,

  • Pakiet OC i AC Standard.

W pierwszym przypadku kierowca uzyskuje od Liberty Ubezpieczenia obowiązkowe ubezpieczenie OC z serwisem assistance. Jego atutem są najwyższe na rynku limity kwotowe holowania pojazdów biorących udział w wypadku. W cenie ubezpieczenia ubezpieczony otrzymuje pełną pomoc informacyjną oraz dodatkowe ubezpieczenie Mini Assistance.

W pakiecie z AC zapewni sobie z kolei szeroki zakres ubezpieczenia dobrowolnego, wybór warsztatu do dokonywania napraw pojazdu oraz możliwość wyboru opcji Warsztat Plus lub Warsztat.

AC w Liberty Ubezpieczenia

Ubezpieczenie AC, nazywane również Autocasco jest polisą nieobowiązkową dla właściciela samochodu, ale dawać może szeroką ochronę przed finansową odpowiedzialnością, związaną z kradzieżą pojazdu, czy jego uszkodzeniem w wyniku działania sił natury, osób trzecich, jak i wypadku spowodowanego przez samego kierującego.

W Liberty Ubezpieczenia dostępne jest ubezpieczenie AC w pakiecie z OC i Mini Assistance. W ramach ubezpieczenia AC Standard klient otrzymuje gratis ubezpieczenie szyb i kradzieży pojazdu. Zakres terytorialny AC obejmuje Polskę i Europę, bez ponoszenia dodatkowych kosztów

Ubezpieczenie AC Standard obejmuje:

  • szkody polegające na zniszczeniu, utracie pojazdu i jego wyposażenia, wskutek wypadku drogowego,

  • zniszczenie pojazdu przez osoby trzecie,

  • szkody powstałe wskutek działania sił przyrody.

W cenie pakietu jest też Mini Asisstance, obejmujące pomoc serwisową w razie kolizji drogowej i pełną pomoc informacyjną przez telefon.

Ubezpieczenie ASS w Liberty Ubezpieczenia

Oprócz Mini Assistance, w Liberty Direct kierowcom za dodatkową opłatą oferowane jest ubezpieczenie komunikacyjne Premium Assistance z pełną ochroną dla kierowcy i pasażerów w Polsce i w Europie, pomoc w przypadku braku paliwa będąc w drodze czy po zatankowaniu niewłaściwego paliwa, jak i gwarancję zapewnienia opieki nad dziećmi.

Ubezpieczenie NNW w Liberty Ubezpieczenia

NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w Liberty Ubezpieczenia jest tanie i obejmuje swoim zakresem kierowcę i pasażerów, a ochrona obowiązuje na terenie Polski i Europy. Kierowcy zapewniana jest suma ubezpieczenia w wysokości 100 000 zł oraz po 20 000 zł na każdego pasażera.

Kalkulator OC - Liberty Ubezpieczenia

W serwisie internetowym Liberty Ubezpieczenia, pod adresem www.lu.pl można skorzystać z kalkulatora OC i obliczyć wysokość składki. W kalkulatorze należy wpisać dane ubezpieczanego pojazdu oraz właścicieli, wraz ze wskazaniem wysokości zniżki czy zwyżki ubezpieczeniowej.

Porównaj ceny OC AC w 7 minut

« Powrót do rankingu