Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Poradniki

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)?
Obowiązkowym ubezpieczeniem dla każdego kierowcy jest polisa OC, która chroni w przypadku spowodowania kolizji na drodze i gwarantuje wypłacenie odszkodowania poszkodowanym przez ubezpieczyciela. Niestety, wypadek to nie tylko uszkodzenie pojazdu. Sprawa się komplikuje, kiedy w wypadku zostaniesz poszkodowany Ty lub Twoi bliscy, z którymi podróżowałeś. W jaki sposób możesz chronić siebie i pasażerów pojazdu? Wykupując ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Czytaj więcej »
Kolizja z dzikim zwierzęciem - nie daj się zrobić w jelenia!
Doskonale nam wszystkim znany znak drogowy A-18b informuje o możliwości spotkania na swej drodze niepożądanego mieszkańca lasu. W tak oznakowanych miejscach, kierujący powinni zachować szczególną ostrożność z uwagi na potencjalne niebezpieczeństwa. Jednak dzikie zwierzęta mają to do siebie, że są nieprzewidywalne – sarny, jelenie czy dziki potrafią znienacka wtargnąć na jezdnię i spowodować naprawdę bardzo poważną kolizję lub wypadek. To, kiedy i od kogo możemy ubiegać się o odszkodowanie zależy od tego, czy na danym odcinku drogi stoi znak informujący o możliwości spotkania zwierzyny, czy też nie. Czytaj więcej »
Najtańsze OC - dlaczego warto kierować się ceną?
Zgodnie z wymogami ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych każdy dopuszczony do jazdy po drogach samochód musi mieć wykupioną polisę OC, w której minimalny zakres ochrony jest określony przepisami prawa. Oznacza to, że polisę OC wybieramy spośród ofert charakteryzujących się niemal identycznym zakresem ochrony, a więc podstawowym kryterium wyboru stanowi wysokość składki. Czy jednak wysokość składki jest czynnikiem, który powinniśmy uznać za decydujący? Czytaj więcej »
Tanie ubezpieczenie OC - poznaj 6 najlepszych sposobów!
Coroczne ubezpieczenie samochodu wydaje się kierowcom prawdziwą zmorą bardziej, aniżeli zwykłym obowiązkiem. Ubezpieczenia OC i AC zwykliśmy traktować na zasadzie – znaleźć, zawrzeć, zapomnieć. Często nawet nie zastanawiamy się, skąd taka kwota i czy nie można by wyszukać tańszego OC. Dlatego też w dzisiejszym wpisie postaramy się przeanalizować 6 najlepszych sposobów na znalezienie taniego ubezpieczenia OC. Czytaj więcej »
Ubezpieczenie OC - co musisz o nim wiedzieć?
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) jest obowiązkowym ubezpieczeniem dla właścicieli zarejestrowanych pojazdów. Każdy kierowca raz do roku musi je kupić w dowolnie wybranej firmie ubezpieczeniowej. Masz samochód? Przeczytaj dlaczego ubezpieczenie OC jest takie ważne i w jakim zakresie chroni Cię od konsekwencji zdarzeń spowodowanych na drodze. Czytaj więcej »
Ubezpieczenie NNW - kiedy przyda się kierowcy?
Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) przydaje się nie tylko młodzieży szkolnej i turystom na wakacjach, ale także kierowcom. Dlaczego każdy właściciel pojazdu powinien pomyśleć o zakupie takiej polisy? NNW kierowcy jest doskonałym uzupełnieniem obowiązkowego ubezpieczenia OC. Czytaj więcej »
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6