Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Tanie ubezpieczenie OC - poznaj 6 najlepszych sposobów!

Samochody na drodze
Drukuj

Średnia ocena: 4.25

Dziękujemy za oddanie głosu.

Coroczne ubezpieczenie samochodu wydaje się kierowcom prawdziwą zmorą bardziej, aniżeli zwykłym obowiązkiem. Ubezpieczenia OC i AC zwykliśmy traktować na zasadzie – znaleźć, zawrzeć, zapomnieć. Często nawet nie zastanawiamy się, skąd taka kwota i czy nie można by wyszukać tańszego OC. Dlatego też w dzisiejszym wpisie postaramy się przeanalizować 6 najlepszych sposobów na znalezienie taniego ubezpieczenia OC.

1. Tanie OC? Porównaj ponad 76 ofert i wybierz najtańsze ubezpieczenie!
 

Porównanie to najlepszy sposób na to, aby nie przepłacać za ubezpieczenie, a polisę OC kupić możliwie najtaniej. Chodzi po prostu o to, aby w możliwie jak największej liczbie towarzystw zapytać o propozycję ubezpieczenia obowiązkowego. Następnie oferty te trzeba ze sobą zestawić i wybrać tą najlepszą. Dzięki temu ma się pewność, że za OC się nie przepłaca.

Ponieważ towarzystw na polskim rynku jest obecnie dużo i zebranie propozycji ubezpieczenia od wszystkich jest bardzo trudne, warto skorzystać z internetowej porównywarki, która porówna oferty wszystkich współpracujących z nią towarzystw. Wszelkie niezbędne dane podaje się tylko raz, a specjalny system zbiera je i wysyłam do centrali towarzystw. Tam są analizowane i odsyłane w formie gotowych ofert. Porównywarka zbiera je ze wszystkie, segreguje i przedstawia użytkownikowi tak, aby od razu wiedział, która z nich jest najniższa.

Przeczytaj więcej na temat najtańszego OC na 2021 rok na NajtaniejuAgenta.pl Sprawdzisz tam najtańszych ubezpieczycieli polis komunikacyjnych na rynku.


 

Dzięki temu oszczędza się nie tylko pieniądze, ale i czas. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszelkie formalności związana z zakupem najtańszego ubezpieczenia samochodu.


 
 
 

2. Zakup pakietu ubezpieczeń OC i AC
 

Na ochronie obowiązkowej samochodu można sporo zaoszczędzić, decydując się na zakup pakietu ubezpieczeń, czyli zestawu polis OC i AC. Może to wydawać się dziwne, kiedy oszczędza się przez płacenie więcej, ale tak właśnie jest. Jest to jednak dobre rozwiązanie zwłaszcza dla kierowców, którzy planują zakup tak OC, jak i autocasco.

 

Pakiet OC AC jest znacznie tańszy niż zakup każdego ubezpieczenia z osobna i to w dodatku w dwóch różnych towarzystwach. Ponieważ w jednej firmie właściciel pojazdu decyduje się na zakup większej liczby polis, ubezpieczyciel ma możliwość obniżenia ceny polisy OC. Przykładowo przy zakupie samej polisy obowiązkowej kierowca Fiata 500 z 2012 roku otrzymał propozycję w cenie 814 zł. Z kolei, kiedy zdecydował się zakupić również AC w tym samym towarzystwie, cena OC wyniosła 670 zł, a AC 895 zł. Koszt polisy obowiązkowej spadł więc o 144 zł.

 

 

3. Tanie OC? Sprawdź zniżki!
 

Nic lepiej nie obniża ceny ubezpieczenia jak zniżki. Same ulgi mogą pochodzić w wielu różnych źródeł. Najskuteczniejsze przy obniżaniu ceny OC będą jednak te, które samodzielnie wypracuje właściciel pojazdu. Każdy rok bezszkodowej jazdy to około 10% ulgi na polisie w kolejnym roku. Wysokie zniżki to również dodatkowy sygnał dla towarzystwa, że dany kierowca jeździ bezpiecznie i że jego ubezpieczenie będzie się wiązać z mniejszym ryzykiem. Tak więc proponowana cena OC może być naprawdę atrakcyjna.

Można również korzystać z czyiś zniżek, które wypracował współmałżonek. W przypadku małżeństw, aby móc korzystać ze zniżek partnera konieczne jest posiadanie wspólnoty majątkowej.

 

Niektóre towarzystwa biorą również pod uwagę zniżki wypracowane za bezpieczną jazdę pojazdem służbowym. Warto jednak pamiętać, że nie każdy ubezpieczyciel bierze pod uwagę tego rodzaju ulgi.

 

 

4. Dopisanie współwłaściciela
 

Młody kierowca musi mierzyć siły na zamiary. Często nie zdaje sobie sprawy, że kupno samochodu to dopiero początek – że trzeba jeszcze obowiązkowo auto ubezpieczyć. A w przypadku młodych kierowców polisa OC może zaboleć – z uwagi na zwyżki za wiek i brak doświadczenia. Nie dotyczy to jednak jedynie młodych właścicieli aut. Także tych, którzy prawo jazdy mają już od dawna, ale nadal nie wypracowali wysokich ulg.

 

Jakie są możliwości, żeby płacić mniej? Najlepiej po prostu kupić auto na współwłasność z doświadczonym kierowcą, który ma wypracowane zniżki. Te pozwolą na znaczne obniżenie wysokości ubezpieczenia. Tylko uwaga! Jeśli młody kierowca spowoduje kolizję, starszy kierowca również traci część zniżek!

 

 

5. Zakup innych ubezpieczeń danego towarzystwa
 

Za zakup dodatkowego ubezpieczenia mieszkania ubezpieczyciel przyzna dodatkową zniżkę. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują dodatkową zniżkę nawet do 20%! To po pierwsze. Po drugie, będziesz miał świadomość, że nie tylko Twój samochód, ale i majątek jest chroniony odpowiednim ubezpieczeniem.

 

Dzięki temu można zabezpieczyć nie tylko samochód, ale i również dom lub mieszkanie, życie i zdrowie, czy też emeryturę. Najczęściej po zakupie np. polisy dla nieruchomości, właściciel pojazdu otrzymuje kod rabatowy lub też podczas przeliczania ceny OC proszony jest o podanie jakiego rodzaju ubezpieczenie w danym towarzystwie jeszcze posiada. Kalkulatory danego ubezpieczyciela samodzielnie uwzględniają tą zniżkę i uwzględniają ją podczas prezentowania ceny polis OC.

 

6. Zakup taniego ubezpieczenia przez Internet
 

Obecnie każdy właściciel samochodu ma możliwość zakupu ubezpieczenia OC zarówno u agenta, jak i przez telefon czy Internet. Jednak to zakup polisy za pośrednictwem sieci daje największe oszczędności. Towarzystwa obecnie bardzo zachęcają swoich klientów do korzystania z tej formy ubezpieczenia samochodu i oferują dodatkowe zniżki. Niekiedy korzystając ze wszystkich takich ulg można zaoszczędzić nawet 25% ceny OC.

Aby maksymalnie je wykorzystać należy przede wszystkim samodzielnie wyliczyć składkę, a następnie zdecydować się na jednorazową płatność ubezpieczenia za pomocą karty płatniczej, karty kredytowej lub też bankowości internetowej. Najlepiej zrobić to za pomocą naszego kalkulatora OC AC. Warto pamiętać, że wysokość ulg zależy indywidualnie od każdego towarzystwa.


 

Porównaj ceny OC AC w 7 minut
Google+FacebookPodziel się:

« Powrót do listy poradników