Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Dlaczego warto porównać kilkanaście ofert OC?

Drukuj

Średnia ocena: 2.75

Dziękujemy za oddanie głosu.

Pomimo wyhamowania podwyżek cen OC w I półroczu 2017 r., właściciele pojazdów wciąż otrzymują propozycje odnowieniowe droższe nawet o kilkaset złotych. Czy składkę za obowiązkowe ubezpieczenie można zminimalizować? Tak, przede wszystkim porównując propozycje OC wielu towarzystw.

W zeszłym roku 500 zł, teraz ponad 800 zł za polisę OC. Czy to możliwe, skoro za ubiegły rok wzrosła moja zniżka za bezszkodową jazdę? - zastanawia się pan Edward. - To była tylko niewielka stłuczka, a moje OC podrożało o 300% - skarży się pani Renata. Zarówno pierwszy, jak i drugi kierowca ma teraz tylko jedno wyjście z sytuacji. Powinni porównać oferty OC innych towarzystw i poszukać najtańszej propozycji.

Ile w ten sposób mogą zaoszczędzić?


Pan Edward 300 złotych, pani Renata 1500 złotych. A Ty ile zaoszczędzisz na OC?


Zaproponowaliśmy panu Edwardowi i pani Renacie analizę ofert w internetowej porównywarce OC. Dlaczego wybraliśmy akurat taki sposób poszukiwania tańszej oferty? Przede wszystkim z uwagi na krótki czas przeprowadzenia kalkulacji i brak zobowiązań (nikt nie namawia do zakupu polisy, można się spokojnie zastanowić i wrócić do porównania za jakiś czas bez konieczności ponownego wprowadzania danych).


Po uzupełnieniu niezbędnych danych porównywarka wysłała zapytania do kilkunastu towarzystw (w imieniu właścicieli pojazdów). W ten sposób, w kilka minut otrzymali oni szczegółowe porównanie ofert ubezpieczeń OC. Informacje nie ograniczały się wyłącznie do ceny, ale również szczegółowych warunków ubezpieczenia.


  • 40-letni pan Edward otrzymał od swojego ubezpieczyciela ofertę ubezpieczenia OC Opla Astry (z 2007 r. poj. 1,6) za 850 zł. Najtańsze ubezpieczenie samochodu proponowane przez porównywarkę kosztuje 549 zł (oferta AXA – OC z ASS). Dwaj kolejni ubezpieczyciele przedstawili nieco droższe oferty, ale nadal bardzo korzystne dla pana Edwarda: towarzystwo Benefia - OC za 553 zł, a MTU - OC z NNW za 614 złotych.

   

  • 31-letnia pani Renata musiałaby zapłacić za polisę OC w firmie, która obecnie ubezpiecza jej samochód 2240 złotych. Przypominamy – właścicielka pojazdu posiada pełne zniżki za bezszkodową jazdę, ale w ubiegłym roku spowodowała niewielką kolizję drogową. Najtańsze OC proponowane przez wyszukiwarkę oc na jej samochód (Skoda Fabia II z 2008 r., poj.1,4) kosztuje 746 złotych (oferta Aviva).     Dzięki porównaniu ofert, pani Renacie uda się nie tylko kupić ubezpieczenie OC za podobną do zeszłorocznej kwotę, ale też zaoszczędzić 1500 złotych!    


Chcesz wiedzieć, ile sam zapłacisz za polisę OC i czy możesz zaoszczędzić dzięki porównaniu ofert? Nie przekonasz się o tym, dopóki nie sprawdzisz propozycji kilkunastu ubezpieczycieli w kalkulatorze OC. Nasz kalkulator ubezpieczeń oc umożliwi Ci zaoszczędzenie na ubezpieczeniu nawet do 50% ceny ubezpieczenia OC.


Dlaczego różnice w cenach OC są tak duże?


Składki OC oblicza się na podstawie wielu czynników. Co najważniejsze – dla każdego towarzystwa inna zmienna może być tą najistotniejszą. Dla jednego będzie to np. wartość wypracowanych zniżek za bezszkodową jazdę, dla innego natomiast – wiek kierowcy, długość posiadania  polisy OC, czy jego miejsce zamieszkania. Dlatego nawet osoby które jeżdżą takim samym samochodem i mieszkają w tej samej miejscowości, mogą wydawać na obowiązkowe ubezpieczenia pojazdu zupełnie inne kwoty.

Porównaj ceny OC AC w 7 minut
Google+FacebookPodziel się:

« Powrót do listy poradników