Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Autocasco w Interrisk - informacje w pigułce

wypadek - warto mieć AC
Drukuj

Średnia ocena: 0.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Najważniejsze informacje o autocasco w Interrisk: dla kogo ubezpieczenie AC w Interrisk, jaki zakres ochrony oraz jakie są najważniejsze korzyści z zakupu tego dobrowolnego ubezpieczenia samochodu.

Interrisk autocascoDla kogo autocasco w Interrisk?
Umowa ubezpieczenia AC może zostać zawarta z osobami fizycznymi, prawnymi oraz jednostkami organizacyjnymi nie posiadającymi osobowości prawnej, prowadzącymi działalność gospodarczą.

Czego dotyczy?
Przedmiotem autocasco w Interrisk są pojazdy wraz z wyposażeniem podstawowym, których okres eksploatacji nie przekroczył 10 lat. Za opłatą dodatkowej składki możliwe jest ubezpieczenie wyposażenia dodatkowego i bagażu podróżnego.

Ważne: Pojazdy, których okres eksploatacji przekroczył 10 lat mogą zostać objęte ochroną ubezpieczeniową pod warunkiem że:

  1. okres eksploatacji samochodu w dniu początku okresu ubezpieczenie nie przekroczył 12 lat,
  2. suma ubezpieczenia auta nie jest mniejsza niż 8 tys. zł.

Ograniczenie nie dotyczy pojazdów objętych kontynuacją lub wznowieniem ubezpieczenia.

Zakres terytorialny ochrony

Interrisk autocasco obejmuje ochroną szkody powstałe na terytorium Polski oraz pozostałych państw europejskich z wyłączeniem szkód polegających na kradzieży pojazdu lub jego części oraz wyposażenia na terytorium Białorusi, Mołdawii, Rosji oraz Ukrainy.

Korzyści ubezpieczenia autocasco w Interrisk

1. Ubezpieczenie AC w Interrisk może objąć ochroną nie tylko pojazdy samochodowe, ale także ciągniki rolnicze, motocykle, motorowery oraz przyczepy.

2. Zakres ubezpieczenia autocasco obejmuje:

  • uszkodzenia pojazdu wskutek zderzenia auta z osobami, zwierzętami oraz przedmiotami znajdującymi się poza pojazdem jak również działania osób trzecich,
  • uszkodzenia lub utratę pojazdu wskutek takich zdarzeń losowych jak: powódź, zatopienie, pożar, wybuch, uderzenie pioruna, huragan, osuwanie i zapadanie się ziemi czy nagłego działania czynnika chemicznego lub termicznego pochodzącego z zewnątrz pojazdu,
  • uszkodzenie wnętrza pojazdu przez przewożone osoby wymagające udzielenie natychmiastowej pomocy medycznej,
  • kradzież pojazdu, jego części lub wyposażenia jak również uszkodzenia pojazdu w następstwie jego kradzieży lub zabrania w celu krótkotrwałego użycia.

3. Za opłatą dodatkowej składki ochroną ubezpieczeniową można objąć również wyposażenie dodatkowe pojazdu oraz bagaż.

4. Ubezpieczony zachowuje pełne uprawnienia do zniżek z tytułu bezszkodowego przebiegu ubezpieczenia, gdy okres przerwy między umowami autocasco nie jest dłuższy niż dwa lata.

5. Kierowca ma wybór co do sposobu likwidacji szkody:

  • wariant wycena,
  • wariant warsztat.
Porównaj ceny OC AC w 7 minut
Google+FacebookPodziel się:

« Powrót do listy poradników