Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Ubezpieczenie NNW, kupuj,ochrona któtą zawsze warto mieć!

Ubezpieczenie NNW jest najczęściej wybieranym ryzykiem, które dokupujemy do polisy OC lub AC. NNW to ubezpieczenie, z którego dostaniesz odszkodowanie za poniesiony uszczerbek na zdrowiu.

Ubezpieczenie NNW to doskonała ochrona dla kierowcy danego pojazdu oraz jego pasażerów. Dzięki dodatkowemu odszkodowaniu łatwiej opłacić koszty ewentualnego leczenia i szybciej wrócić do zdrowia po wypadku na drodze.

 

Czym jest NNW?

NNW to skrót od ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Polisa ta stanowi dodatkowe zabezpieczenie kierowcy i pasażerów danego pojazdu na wypadek doznania przez nich jakiegoś urazu, który powstał w związku z poruszaniem się autem.

O ile w przypadku pasażerów samochodu będzie to dodatkowe wsparcie finansowe w razie wypadku (przysługuje im także zadośćuczynienie z OC sprawcy zdarzenia), o tyle w przypadku kierowcy, który będzie sprawcą tego zdarzenia to jedynie odszkodowanie, jakie będzie mógł otrzymać.

 

Ochrona NNW

NNW to nie polisa, która zadziała jedynie w przypadku, gdy ty lub twoi pasażerowie ucierpicie w wyniku wypadku samochodowego. Ubezpieczenie to obejmuje także urazy, to których doszło podczas:

  • postoju na trasie podróży,

  • wykonywania koniecznych napraw samochodu w podróży,

  • załadunku i rozładunku auta,

  • postoju pojazdu.

 

Obliczanie wysokości odszkodowania

Wysokość odszkodowania jaką wypłaci towarzystwo za konkretny uraz zależy od dwóch rzeczy:

  • wybranej przez ciebie sumy ubezpieczenia,

  • rodzaju uszczerbku na zdrowiu.

Na końcu każdych ogólnych warunków ubezpieczenia polisy NNW, zamieszczona jest specjalna tabela informująca o tym, jaki procent sumy ubezpieczenia przysługuje za dany rodzaj urazu. Np. za złamanie kości ramieniowej przysługuje osobie poszkodowanej 6% wartości sumy ubezpieczenia (SU).

Dlatego też wybór SU jest tak ważny. Na im wyższą kwotę się zdecydujesz, tym większe będzie odszkodowania w razie kiedy doznasz uszczerbku na zdrowiu.

Szukasz najlepszego ubezpieczenia komunikacyjnego? Sprawdź nasz kalkulator ubezpieczeń OC AC - i w 6 minut wybierz bezkonkurencyjną ofertę!

 

« Powrót do listy porad eksperta