Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Polisa OC? Kieruj się ceną!

Chcesz kupić polisę OC na swój samochód, kieruj się ceną. Zakres polisy OC u każdego ubezpieczyciela jest taki sam. W takiej sytuacji cena będzie dla Ciebie kluczowym argumentem przy wyborze ubezpieczyciela.

Kiedy szukasz polisy OC dla swojego samochodu, powinieneś kierować się przede wszystkim ceną, ponieważ ubezpieczenie jest zawsze dokładnie takie samo. W każdym towarzystwie.

 

Co to jest OC?

OC to ubezpieczenie obowiązkowe, które zgodnie z ustawą z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, musi posiadać każdy zarejestrowany w Polsce pojazd.

 

Polisa ta chroni kierowcę danego samochodu przed ponoszeniem przez niego finansowych konsekwencji spowodowania szkody na drodze. To ubezpieczyciel zajmie się wypłatą odszkodowań zarówno dla osób które zostały ranne, jak i dla tych, których mienie (np. samochód lub płot) zostało zniszczone.

 

Każde OC jest takie samo

Ponieważ każde towarzystwo, które oferuje swoim klientom zakup OC komunikacyjnego, musi sprzedawać je z zakresem, jaki narzuca ustawa, każda tego rodzaju polisa, jest taka sama. Ubezpieczyciele mogą jednak w pełni decydować o cenie w jakiej będą sprzedawać ochronę, dlatego też choć OC to zawsze dokładnie ta sama polisa, jej koszt może być różny.

 

Wybór dobrego OC

Zatem ponieważ ubezpieczenia OC różnią się między sobą jedynie ceną, to właśnie ona powinna być jedynym kryterium wyboru. Im koszt polisy jest niższy tym lepiej. Aby łatwiej znaleźć najlepszą ofertę, konieczne jest sprawdzenie propozycji w możliwie jak największej liczbie towarzystw. Dzięki naszemu kalkulatorowi OC AC szybko i rzetelnie można porównać nawet kilkadziesiąt ofert z kilkunastu firm.

« Powrót do listy porad eksperta