Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Jakie jeszcze ubezpieczenia warto wykupić prócz OC?

Drukuj

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wzrost świadomości Polaków i bogata oferta ubezpieczeń na rynku powoduje, że firmy ubezpieczeniowe starają się zarobić na dodatkowych pakietach oferowanych np. jako dodatek do obowiązkowego ubezpieczenia OC pamiętać, a jakie może być zbędne w przypadku polisy OC?

Minicasco

Ubezpieczenie oc nie należy obecnie do najtańszych. Wiele osób rezygnuje z jeszcze droższego autocasco. Istnieje jednak możliwość ograniczonej ochrony w ramach tzw. minicasco. Niestety nie mają go w ofercie wszystkie ubezpieczalnie. Takie ubezpieczenie chronić może, w zależności od wariantu, od działania żywiołów, kradzieży, szkody całkowitej, w tym także poza granicami kraju. Oczywiście w zależności od oceny ryzyka wybrać można to, które może nam się przydać, chociaż ubezpieczenie samochodu od kradzieży warto przemyśleć – liczba przestępstw związanych z kradzieżą aut wcale nie maleje, a złodziej mają sposoby nawet na najnowsze auta z zabezpieczeniami.

Pełne autocasco to dość drogie ubezpieczenie. W zamian towarzystwa proponują dość dużą ochronę, w tym m.in. od kradzieży samochodu, szkodę całkowitą a nawet częściową, działania żywiołów czy aktów wandalizmu. Jeśli zależy nam na dobrym ubezpieczeniu to trzeba sprawdzić po pierwsze zakres ochrony, cena tu ma znaczenie drugorzędne. Im lepsza polisa, tym droższa. Dodatkowo polisa autocasco umożliwia ubezpieczenie samochodu od kradzieży.

NNW dla kierowcy bądź kierowcy i pasażerów – prawo do świadczenia przysługuje osobom poszkodowanym w następstwie nieszczęśliwego wypadku w związku z ruchem pojazdów, w trakcie lub zaraz po załadunku/rozładunku, podczas postoju, zatrzymania, naprawy pojazdu czy w trakcie wsiadania/wysiadania z auta. Wysokość rekompensaty może być różna, zwykle zależna od kwoty składki na jaka się zdecydujemy.

Assistance
Assistance to dodatek zapewniający ochronę kierowcy i pasażerów w zakresie pomocy technicznej i medycznej podczas podróży. Opcji jest wiele, począwszy od dowozu paliwa, wynajmie auta zastępczego, szybkiej naprawie czy transportu do najbliższego serwisu, zakwaterowania w hotelu itp. Pakiet podstawowy assistance często bywa darmowy przy oc/ac.

Ubezpieczenie kluczyków na wypadek ich zgubienia czy uszkodzenia, ale również obejmuje utratę dowodu rejestracyjnego czy tablic rejestracyjnych pojazdu. Należy doczytać, czy obejmuje też ubezpieczenie samochodu od kradzieży.

Ubezpieczenie szyb i opon to kolejne dodatki do polisy oc, na jaką próbować będą nas namówić agenci. To wygodne rozwiązanie, jeśli sytuacja tego typu będzie miała miejsce, ale czy będzie? Na to pytanie warto sobie odpowiedzieć przed podpisaniem umowy. To dodatkowy koszt do i tak drogiego ubezpieczenia. Podobnie jak ubezpieczenie ochrony prawnej w sprawach dotyczących ruchu drogowego. Istotne w przypadku, gdy konieczne będzie dochodzenie na drodze sądowej roszczeń od sprawcy wypadku albo zostaniemy oskarżeni o spowodowanie kolizji w której poszkodowane będą inne osoby i uszkodzone pojazdy.

W kalkulatorze OC AC można zrobić kalkulację składki pakietu ubezpieczeń i wybrać taką polisę, która za jak najniższa cenę proponuje pełniejsza ochronę. Ważne są wyłączenia, zamieszczane w każdej umowie ubezpieczenia, którym warto dokładniej się przyjrzeć. W zależności od potrzeb i grubości portfela każdy może samodzielnie stworzyć pakiet ubezpieczeń.

Google+FacebookPodziel się:

« Powrót do aktualności