Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Gefion Insurance - Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

OC:
Ocena: 3.4
AC:
Ocena: 4.1
OC+AC:
Ocena: 3.55
ASSISTANCE:
Ocena: 3.15
Ubezpieczenie samochodu Gefion Insurance

Gefion Insurance to duńskie towarzystwo ubezpieczeniowe, działające na terenie Unii Europejskiej. Po sukcesie w krajach takich jak Dania, Niemcy, Litwa, Łotwa i Estonia, ubezpieczyciel postanowił wprowadzić sprzedaż swoich produktów także do Polski. Od 2009 roku ubezpieczenia Gefion Insurance dostępne są w Polsce za pośrednictwem firmy Polins Sp. z o. o, która zajmuje się także likwidacją szkód.


Towarzystwo posiada kompleksową ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych. W ofercie dostępne jest obowiązkowe OC oraz dodatkowe Autocasco i Autopomoc (działające na zasadzie popularnego assistance).


OC w Gefion – obowiązkowa ochrona samochodu

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przepisy muszą być co prawda respektowane przez wszystkie polskie zakłady ubezpieczeń, jednak cenę polisy każdy z nich może ustalać samodzielnie. Jeśli więc chodzi o zakres ubezpieczenia w Gefion jest on dokładnie taki sam, jak w innych towarzystwach. Warto jednak sprawdzić, czy ubezpieczyciel oferuje również korzystną składkę. Podczas wyliczenia ceny OC brane są pod uwagę różne indywidualne czynniki może się więc okazać, że dla jednych klientów Gefion Insurance okaże się najtańszą propozycją, dla innych niekoniecznie.


Autopomoc – dodatkowo ochrona w Gefion Insurance

Decydując się na zakup polisy OC, właściciel auta ma możliwość zakupu dodatkowej ochrony, działającej na zasadzie popularnego assistance. Produkt działa przez cały czas obowiązywania OC i kończy się wraz z upływem ważności tej polisy. Usługa Autopomoc zapewnia zorganizowanie i pokrycie kosztów holowania unieruchomionego po zdarzeniu drogowym auta. Samochód może zostać odholowany do najbliższego warsztatu lub miejsca wskazanego przez właściciela pojazdu, jednak nie dalej niż 50 km od miejsca zdarzenia.


Autocasco w Gefion Insurance

Ubezpieczyciel oferuje polisę Autocasco w tzw. formule all risks, czyli od wszystkich ryzyk. Mimo, że ubezpieczenie nie gwarantuje wypłaty odszkodowania w każdej sytuacji, jak wskazywałaby na to nazwa polisy, to zdarzenia nie objęte ubezpieczeniem muszą być ściśle określone w OWU. W praktyce oznacza to, że więcej zdarzeń jest objętych ochroną niż z niej wykluczonych.


Klient ma możliwość wyboru metody likwidacji szkody. Dostępne są dwa warianty:

  • kosztorys – odszkodowanie wypłacone w formie gotówkowej, którego wysokość ustalana jest na podstawie oględzin rzeczoznawcy towarzystwa;

  • warsztat – naprawa auta w warsztacie w sposób bezgotówkowy; przedstawiciel warsztatu rozlicza się bezpośrednio z towarzystwem;


Ubezpieczenie Autocasco w Gefion Insurance może także objąć wyposażenie auta. Jego wartość nie może jednak przekroczyć 20% sumy ubezpieczenia. Dodatkowo, klient ma możliwość zniesienia za dodatkową opłatą amortyzacji części.


Jak zgłosić szkodę w Gefion Insurance?

W internetowym firmy Polins Sp. z o. o dostępny jest formularz zgłoszenia szkody. Należy wypełnić wszystkie obowiązkowe pola:


  • dane osobowe,

  • numer polisy

  • typ zdarzenia,

  • data i czas zdarzenia oraz jego przebiegu.


Istnieje także możliwość załączenia plików z dodatkowymi dokumentami. Klient może również skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielem Gefion Insurance telefonicznie: +48 22 292 24 48


Jak wypowiedzieć umowę w Gefion Insurance?

Przede wszystkim musisz pamiętać, że umowę ubezpieczenia OC możesz wypowiedzieć tylko w określonych przypadkach:


  • na jeden dzień przed końcem obowiązywania obecnej polisy;

  • w dowolnym momencie, jeśli korzystasz z OC zbywcy pojazdu;

  • jeśli Twoja umowa została automatycznie przedłużona, a kupiłeś już OC u innego ubezpieczyciela;


Wzór dokumentu wypowiedzenia umowy w Gefion Insurance znajdziesz w serwisie internetowym firmy Polins Sp. z o. o.. Należy go wypełnić i podpisać, a następnie przesłać pocztą na podany niżej adres.

 

Dane kontaktowe Gefion Insurance:

Polins Sp. z o.o.

Ul. Gabriela Narutowicza 18,

99-320 Żychlin, Polska

 

Infolinia:

22 292 24 48

Porównaj ceny OC AC w 7 minut

« Powrót do rankingu