Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Kiedy warto kupić pakiet OC AC?

pakiet o ac
Drukuj

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Właściciel pojazdu mechanicznego podlegającego rejestracji urzędowej zobowiązany jest na mocy istniejącego prawa, do wykupienia dla swojego pojazdu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Może też poszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej dzięki pakietowi OC i AC. Czy jednak warto tego dokonać?

Ubezpieczenia obowiązkowe i nieobowiązkowe

W grupie ubezpieczeń komunikacyjnych, adresowanych m.in. do właścicieli samochodów, występują zarówno ubezpieczenia obowiązkowe, jak i fakultatywne. Obowiązkiem kierowcy jest wykupienie dla swojego auta polisy OC przed dniem pierwszej rejestracji, albo przed zakończeniem okresu trwania ostatniego ubezpieczenia. Wynika to z przepisów ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Ubezpieczenie OC chroni kierowcę przed ponoszeniem finansowych konsekwencji zdarzeń w ruchu drogowym, w wyniku których poszkodowani doznali szkód osobowych lub majątkowych. Zakres ubezpieczenia OC w każdej firmie ubezpieczeniowej jest dokładnie taki sam, dlatego przy wyborze konkretnej oferty warto kierować się ceną ubezpieczenia.

Do nieobowiązkowych ubezpieczeń samochodowych zalicza się polisę AC, czyli autocasco, która może chronić kierowcę przed szerokim spektrum zdarzeń. Między innymi dzięki ubezpieczeniu AC właściciel pojazdu może zapewnić sobie wypłatę świadczenia na wypadek zniszczenia auta w wypadku, który został wywołany przez niego, albo przez siły natury bądź nieznane osoby trzecie. Towarzystwo wypłaci także świadczenie na wypadek kradzieży pojazdu.

Kiedy warto wykupić OC i AC w pakiecie?

Pakietowe ubezpieczenia OC i AC są dostępne w większości firm ubezpieczeniowych, które mają w ofercie polisy komunikacyjne. Jeśli kierowca decyduje się na ich wykupienie łącznie, w tej samej ubezpieczalni, to może liczyć na udzielenie mu zniżki czy rabatu. W efekcie sumaryczna wysokość składki na ubezpieczenia OC i AC będzie niższa, niż gdyby polisy te były kupowane oddzielnie, w dwóch różnych firmach ubezpieczeniowych. Można się o tym przekonać, sprawdzając indywidualny pakiet OC AC w porównywarce OC AC Wowpolisa.pl

Strona Ubezpieczamy Auto wskaże użytkownikowi, gdzie pakiet OC i AC może wykupić po najniższej możliwej cenie, w przypadku posiadanego przez niego auta i przypisanych składek na ubezpieczenia komunikacyjne.

Warto nabyć pakiet OC i AC wtedy, gdy mamy względnie nowy i dosyć drogi samochód, często parkujemy nim w mieście, albo pozostawiamy na noc pod blokiem, bez ochrony przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych czy działania osób trzecich. Dzięki ubezpieczeniom OC i AC można zapewnić sobie szeroką ochronę w licznych sytuacjach, do jakich może dojść na drodze. Wielu ubezpieczycieli przenosi również zniżkę z ubezpieczenia OC na AC, dzięki czemu można zapłacić za nie znacznie mniej.

Porównaj ceny OC AC w 7 minut
Google+FacebookPodziel się:

« Powrót do listy poradników