Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

5 sposobów na najtańsze oc dla młodych kierowców

Drukuj

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Prawo jazdy w jednej ręce, kluczyki do pierwszego samochodu w drugiej, a w głowie jedynie myśl, aby jechać przed siebie jak najdalej. Piękną wizję i entuzjazm młodego kierowcy może szybko ochłodzić cena ubezpieczenia OC. Jest na nią jednak kilka sprawdzonych sposobów.

 

 
 1. Współwłaściciel
  Podstawowym problemem z cenami OC dla młodych kierowców jest taki, że nie posiadają oni żadnych wypracowanych zniżek. Dlatego właśnie koszty obowiązkowego ubezpieczenia są tak duże. Rozwiązaniem tego problemu jest dopisanie do pojazdu współwłaściciela, który posiada maksymalne ulgi na OC.

  Kiedy towarzystwa przedstawiają ceny OC przy ich obliczaniu zawsze patrzą na zniżki wszystkich właścicieli danego samochodu i przyjmują te najkorzystniejsze, czyli najwyższe. Dzięki temu koszt polisy znacznie się obniża.

  Aby dopisać kolejną osobę do dowodu rejestracyjnego auta, należy spisać umowę darowizny, w której właściciel pojazdu przekazuje współwłaścicielowi część auta (np. 50%). Jeśli współwłaścicielem będzie osoba z najbliższej rodziny wszelkie formalności posiadacz samochodu może załatwić sam, podczas jednej wizyty w Wydziale Komunikacji właściwego sobie urzędu.

  Więcej informacji na https://rankomat.pl/samochod/gdzie-tanie-oc-dla-mlodego-kierwocy-ranking

   

   
 2. Pojazd z małą pojemnością silnika
  Kiedy zdobędzie się już wymarzone prawo jazdy, zawsze pojawia się pokusa, aby kupić najlepsze i najszybsze auto na jakie młodego kierowcę stać. Szybki samochód jest jednak najgorszym możliwym wyborem zwłaszcza, jeśli chodzi o koszt ubezpieczenia OC.

  Samochód z dużą pojemnością silnika oznacza, że auto może rozwinąć dużą prędkość. Im jest ona większa w trakcie zderzenia z innym obiektem, tym zniszczenia będą większe i bardziej dotkliwe. Tym większe także odszkodowanie będzie musiał wypłacić ubezpieczyciel. Każde towarzystwo zdaje sobie z tego sprawę i dlatego też, żadne z nich nie patrzy przychylnym okiem na klienta, który ma prawo jazdy od niedawna oraz jedź samochodem z dużą pojemnością silnika. Dla takich osób składki na ubezpieczenie OC mogą sięgać niekiedy nawet kilku tysięcy złotych.

  Dużo lepszym wyborem będzie niewielkie auto o małej pojemności. Ma to wiele zalet, a główna jest taka, że pozwala otrzymać stosunkowo niewielką cenę za OC. Dodatkowo tego rodzaju auta są znacznie tańsze, co również jest argumentem przemawiającym za takim wyborem pierwszego auta.
   

 3. Porównanie cen OC
  To jedne z najskuteczniejszych sposobów na obniżenie ceny polisy OC i jest dostępny dla każdego właściciela pojazdy, który ma możliwość skorzystania z internetu. W sieci dostępne są porównywarki polis – specjalne narzędzie, które zbierając najważniejsze dane o pojeździe oraz jego właścicielu, przedstawiają zestawienie nawet kilkudziesięciu ofert ubezpieczenia OC w jednym miejscu.

  Ponieważ każde towarzystwo może samodzielnie reguluje cenę ubezpieczenia OC, porównując je ze sobą łatwiej znaleźć najtańsze OC.
   

 4. Ubezpieczenie dla młodych
  Choć większości towarzystw zależy jedynie na doświadczonych i bezszkodowych kierowcach, są także i tacy ubezpieczyciele, którzy swoją ofertę kierują właśnie do osób, które mają prawo jazdy od niedawna. W takich firmach znacznie łatwiej znaleźć tańsze OC, a dodatkowo posiadają one wiele dodatkowych polis, których zakres zainteresuje zwłaszcza młodych.
   

 5. Ostrożna jazda
  Spokojna i ostrożna jazda zwiększa szansę na bezszkodowy rok. Każde 12 miesięcy, w czasie trwania których kierowca nie spowoduje żadnej szkody owocuje przyznaniem 5% lub 10% zniżek. Nic lepiej nie gwarantuje niskiej składki OC niż samodzielnie wypracowane zniżki. Im dłużej właściciel pojazdu jeździ nie powodując żadnych zdarzeń, tym wyższe będą jego ulgi i tym z roku na rok niższa będzie także składka obowiązkowego ubezpieczenia.

 
Porównaj ceny OC AC w 7 minut
Google+FacebookPodziel się:

« Powrót do listy poradników