Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Ubezpieczenie assistance, warto być przezornym!

Polisa assistance może być bardziej przydatna niż polisa AC, szczególnie gdy Twój samochód ma więcej niż 10 lat!. Możesz uzyskać pomoc na miejscu zdarzenia, holowanie do najbliższego warsztatu czy powrót do domu...

Assistance to jedno z najbardziej przydatnych ubezpieczeń. Nie ma znaczenia dla jakiego pojazdu jest kupowane – nowego lub starego, ani to, jak często nim jeździsz.

 

Co to jest assistance?

Ubezpieczenie assistance to nic innego jak gwarancja pomocy na drodze w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń, które uniemożliwiają dalszą podróż. W zależności od wybranego wariantu polisa ASS pomoc, którą zorganizuje towarzystwo może mieć różny zakres. Począwszy jedynie od odholowania auta do warsztatu, a na pokryciu kosztów powrotu do domu kończąc.

 

Rodzaje ubezpieczenia ASS

Najczęściej tego rodzaju polisę dzieli się na 3 rodzaje:

 • podstawową
  jest to najuboższa wersja tej polisy i najczęściej ogranicza się jedynie do zapewnienia holowania twojego samochodu po wypadku lub kolizji (nie ma znaczenia, czy byłeś sprawcą, czy poszkodowanym) do najbliższego warsztatu lub wskazanego przez ciebie miejsca. Ograniczeniami jest jednak maksymalna odległość, na jaką twoje auto będzie holowane – około 100 km oraz to, że polisa najczęściej działa tylko na terytorium Polski.

  Ta wersja assistance często dodawana jest jako bezpłatny dodatek do ubezpieczenia OC, aby podnieść jego atrakcyjność;

 
 • rozszerzoną
  ten wariant ubezpieczenia ASS gwarantuje już nie tylko holowanie (najczęściej do 200 km), ale także możliwość wynajęcia auta zastępczego na kilka dni, skorzystanie z pomocy w razie awarii pojazdu, czy też dowozu paliwa, jeśli zabraknie ci go w trasie. Dodatkowo assistance rozszerzony działa na terenie Europy.

  Jeśli wybierzesz ten rodzaj assistance, będziesz musiał liczyć się opłaceniem dodatkowej składki;

 
 • maksymalną
  w przypadku tego wariantu ubezpieczenia, masz zagwarantowaną szeroką i fachową pomoc na terenie całej Europy. Polisa ta zapewnia zarówno holowanie, jak i wynajęcie pojazdu zastępczego, a także możliwość skorzystania z telefonicznej pomocy tłumacza, zakwaterowanie w najbliższym hotelu, jeśli naprawa auta potrwa dłużej niż dzień, czy też zorganizowania transportu do celu podróży lub powrotu do domu, jeśli auto zostało całkowicie zniszczone.

  Zakup takiej opcji ASS wiąże się koniecznością opłacenia sporej składki, ale pomoc na jaką możesz liczyć jest naprawdę szeroka.
   

Wybór ASS

Ponieważ to każde towarzystwo indywidualnie ustala szczegóły ubezpieczenia assistance, polisy mogą się bardzo różnić między sobą. Dlatego też ważne jest to, abyś sprawdził zakres każdej oferty, która cię interesuje, przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Polisa ta sprzedawana jest najczęściej jako ubezpieczenie na rok, jednak niektóre towarzystwa oferują także warianty krótkoterminowe. Najłatwiej sprawdzić to w kalkulatorze OC AC - w 7 minut porównasz nawet 78 ofert ubezpieczeń komunikacyjnych!

« Powrót do listy porad eksperta